ثبت دیدگاه

آماده ترین مخاطب ها برای یک کار تحولی در عاشوراییان

حجت الاسلام مهدوی ارفع

گفتگو با حجت الاسلام مهدوی ارفع / قسمت اول

آماده ترین مخاطب ها برای یک کار تحولی در عاشوراییان

۲۵ / دی / ۱۳۹۲ - ۷:۲۱ ق.ظ

با توجه به اینکه شما از ابتدای فعالیت عاشوراییان با این مجموعه همراه بوده و تا کنون به صورت مستمر با آن ارتباط داشته اید، دلیل اینکه عاشوراییان را انتخاب کردید چه بوده است؟

دو نکته اصلی از نظر خودم به عنوان امتیازات عاشوراییان الان در ذهنم هست. یکی تفاوت های عاشوراییان با مجموعه های دیگر که با آنها ارتباط دارم که این تفاوت ها یک فهرست است. دوم اینکه جنس و سطح مخاطب سطحی است که به نظر می رسد آماده ترین مخاطب ها برای یک کار تحولی و اثر گذار و پایدار در عاشوراییان هست. قسمت اول راجع به تفاوت های عاشوراییان با سایر مجموعه ها را می گویم (البته به ترتیب و اولویت نمی گویم که منظورم این باشد که اولی مهم تر است).

حجت الاسلام مهدوی ارفع

اعتنا کردن به خلاقیت

یکی از تفاوت ها اعتنا کردن به خلاقیت است. هم در ظاهر هم در محتوای کار فرهنگی که نکته خیل مهمی است. یعنی دائما عاشوراییان توانسته است در سطح های مختلف (شاید یک سال خیلی زیاد خلاقیت در آن موج می زند و سال دیگر کم تر یا قوی تر) و این عنصر خلاقیت و نوآوری در نگاهشان به جزییات و کلیات کار فرهنگی همیشه برای من جالب بوده است. خوب این چه اهمیتی دارد؟ مخاطب عاشوراییان موجودی است که نوآوری برایش خیلی مهم است تنوع برایش خیلی مهم است.

عاشوراییان به صورت واقعی رویش و زایش خوبی دارد.

دومین تفاوت عاشوراییان این است که خیلی به صورت واقعی و نه شعاری رویش و زایش خوبی دارد. معلوم است به صورت منظم (نه همه اعضا) طیفی از اعضا توانسته اند پله پله بالا بیایند و توانمندی های بیشتری را احراز کنند به صورت واقعی و شایسته. اینجا به غیر از سازمان های اداری و دولتی است که با آمدن و رفتن دولتی همه جا به جا می شوند بدون در نظر گرفتن شایستگی ها و سابقه ها. یک رویش و زایش تشکیلاتی اینجا هست که باعث شده مجموعه قائم به شخص نباشد. یعنی هرکس که برود مجموعه لطمه خاصی نمی خورد. در حالی که در هیأت ها و موسسات دیگر می بینید یک نفر یا یک جمعی از جوانی آمده اند و الان پیر شده اند و هنوز کارها بر دوش آنهاست. نه اطلاعاتشان را بلدند منتقل کنند نه تجربیات نه مهارت ها نه دلشان می آید کسی را به کار بگیرند. خوب خیلی از این مجموعه ها در آستانه فروپاشی اند. یکی دیگر از تفاوت های عاشوراییان جسور بودن این مجموعه است. یعنی ممکن است کارهایی که عاشوراییان انجام می دهد بهترین و خلاقانه ترینش به ذهن خیلی ها برسد ولی جرأت و جسارت اینکه آن را عملیاتی کنند ندارند. می ترسند خراب شود یا ذهنیات خراب شود و … . به تحلیل های بیرونی زیاد توجه دارند. نمی خواهند پرستیژ مجموعه شان به هم بخورد. ولی عاشوراییان هر سال رویکردهایش عوض می شد از المان ها و ابزارهای جدید استفاده می کرد و جسارت این را داشت که بایستد و کار را انجام دهد و حتی اگر اشکالی داشت آن را بپذیرد و بگوید که اینجا اشتباه کردیم.

حجت الاسلام مهدوی ارفع

خود به خود فقط جوان ها جذب می شوند.

سومین تفاوت اینکه سبک و محتوا اینطور بوده که بدون آنکه بخواهیم کارت ویژه به جوانان بدهیم که آنها بیایند خود به خود فقط جوان ها جذب می شده اند. در مجموعه های دیگر تفاوت سطوح سنی و مقطع تحصیلی و درجه فهم یک معضل است. هر چند برکاتی هم دارد (فضای طبیعی زندگی است که پیرسالان هستند کودکان هم هستند). ولی برای کار فرهنگی ریشه دار مستمر هدف دار یک مشکل است. چون نه سخنران می داند باید در چه سطحی حرف بزند نه بقیه. اما عاشوراییان از جمله مجموعه هایی است که جنس کارش طوری است که خود به خود مخاطب متوجه می شود که به دردش می خورد یا نه. دقیقا مثل یک سخنرانی که ممکن است از اول محتوا و ادبیاتش را طوری بسته که فقط طیف دانشجو می توانند از آن استفاده کنند. به کسی نمی گوید نیا ولی خود به خود کسی که می آید و متوجه حرف او نمی شود دیگر نمی آید و جایی می رود که هم طرازش باشد. و عاشوراییان از این دست امتیازات زیاد دارد.

نکته دوم هم که گفتم اینکه جنس و سطح مخاطب سطحی است که به نظر می رسد آماده ترین مخاطب ها برای یک کار تحولی و اثر گذار و پایدار در عاشوراییان هست.

+ دیـــدگاه