ثبت دیدگاه

اجتماع بزرگ خانواده عاشوراییان

صبح روز عاشوراییان

از شعار سال مجموعه فرهنگی عاشوراییان رونمایی شد؛

اجتماع بزرگ خانواده عاشوراییان

۰۲ / اردیبهشت / ۱۳۹۶ - ۱:۲۴ ب.ظ

مراسم «صبح روز عاشوراییان» به مناسبت هجدهمین سالگرد فعالیت این مجموعه فرهنگی با حضور موثرین شهری، مجریان و همراهان برگزار گردید، در این ویژه برنامه از شعار سال عاشوراییان تحت عنوان «تولیدات موثر فرهنگی» رونمایی شد.

طبق رسم هرساله اجتماع بزرگ خانواده عاشوراییان در ویژه برنامه صبح روز عاشوراییان یکم اردیبهشت ماه ۹۶ در سینما فلسطین برپا شد، در این مراسم حجت الاسلام وافی ضمن سخنرانی با اشاره به فرازهایی از بیست و پنجمین دعای صحیفه سجادیه گفت: امام زین العابدین علیه السلام در این نیایش سه نکته ی رمز ماندگاری، داشتن صلاحیت و شایستگی و چگونگی خدمت به جامعه را برای جوانان متذکر می شوند؛ ایشان رمز ماندگاری را عمر طولانی و قدر دانستن فرصت ها دانستند و یکی از شرایط داشتن صلاحیت و شایستگی را نیکی کردن به دیگران برشمردند.

ویژگی های جوان عاشورایی

در هجدهمین سالگرد فعالیت های عاشوراییان از شعار سال تحت عنوان «تولیدات موثر فرهنگی» با حضور حجت الاسلام سالک رونمایی شد. نماینده مجلس شورای اسلامی اصفهان قبل از رونمایی شعار سال با ذکر کلامی از امیرالمومنین علیه السلام به جوانان عاشوراییان توصیه کرد: دندان هایت را روی هم فشار بده و خشمت را به دشمن نشان ده، چشمت را تیر کن، آینده را ببین و اشرافت به مسائل را حفظ کن، دو پاهایت را مثل میخ در زمین فرو کن زیرا فرهنگ پشت سرت غنی و نبوی است. آینده به تدبیر و رشد علمی شماست؛ با اخلاق، کرامت، ایمان و اعتقاد محکم باشید.

همچنین رییس شورای مرکزی مجموعه فرهنگی عاشوراییان در مورد تکمیل فرآیندهای توسعه این مجموعه به دو مسئله ی تشکیل شورای مرکزی و مکان عاشوراییان پرداخت، وی تشکیل شورای مرکزی مجموعه را ضامن بقای آن دانست و گفت: بخش اعظمی از فعالیت های شورای اجرایی به شورای مرکزی محول شده است، این شورا ناظر و پیگیر مباحث مالی و اجراییست و در حال حاضر متشکل از ۵ نفر با حضور خانم ها سلیمی، فرشادفر و آقایان محزونیه و همراه می باشد.

روح الله فرشادفر در ضمن سخنرانی خود بیان کرد: جهت استقرار دائمی مجموعه، زمینی از شهرداری اصفهان تحویل گرفته شده که اکنون در مرحله ی تهیه نقشه و رایزنی ها برای خاک برداری با همکاری شهرداریست، علاوه بر این مبالغی که از طرف مردم جمع آوری شده، صرف ساخت این مکان خواهد شد. این فعال فرهنگی با اشاره به شعار سال عاشوراییان افزود: تولیدات موثر فرهنگی در زمینه جذب، سازماندهی، تربیت و نوسازی نیروی انسانی خواهد بود.

در ادامه ی مراسم، بخش ویژه اعطای نشان های افسران جنگ نرم به منتخبین، شایستگان تقدیر نشان نظم، ادب، همت، روحیه جهادی و تقدیر از افتخار آفرینان و همراهان عاشوراییان اجرا شد.صبح-روز-عاشوراییان-96-21

رأس برنامه های عاشوراییان فعالیت های دانش آموزی

علاوه بر این در کلیپ طنز «اخبار عاشوراییان» اتفاقات سال گذشته مرور شد و سید حمیدرضا همراه از برنامه های آینده در سال ۹۶ گفت: بخش اعظم برنامه ها صرف فعالیت های دانش آموزی می شود تا به افق نهایی مجموعه در سال ۱۴۰۰ برسیم. همچنین سعی مان بر این است که تولیدات موثر فرهنگی در حوزه سبک زندگی دینی داشته باشیم. مدیر شورای اجرایی با تأکید بر تقویت راه های درآمد مجموعه از ویژه برنامه ماه مبارک رمضان با حضور حجت الاسلام انجوی نژاد خبر داد.

از دیگر آیتم ویژه ی صبح روز عاشوراییان اجرای نمایش طنز انتقادی آقایان محمد منصوریان، علی نصوحی و حسن کوشکیان با موضوع عملکرد این مجموعه فرهنگی و مجریان بود.

گفتنی است مراسم با اجرای سجاد امیری یکی از اعضای قدیمی این مجموعه فرهنگی برگزار شد و پخش کلیپ نورسیده ها و گرفتن عکس یادگاری مجریان از دیگر حاشیه های برگزاری برنامه بود.

صبح-روز-عاشوراییان-96-24

+ دیـــدگاه