ثبت دیدگاه

از لحظه های کنار حسین بودن استفاده کنیم

karimi

آینده ای که هیچ گاه نیامد؛

از لحظه های کنار حسین بودن استفاده کنیم

۱۶ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۳:۳۳ ب.ظ

هفتمین روز محرم مصادف ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۸ حجت الاسلام محسن کریمی در سومین جلسه ویژه خادمین با موضوع معرفت نسبت به امام حسین علیه السلام گفت: مشکل اساسی ما این است که بیش از آنکه در دهه ی محرم برای مشغول خود باشیم، مشغول دیگران هستیم.

حجت الاسلام محسن کریمی دبیر ستاد جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی با اشاره به کلام حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه بیان کرد: اگر اینقدر که به دیگران توجه می کنیم؛ به خودمان توجه می کردیم و مشغول خودمان می شدیم، می توانستیم از وقت هایمان بهتر استفاده کنیم و موفق تر باشیم. اگر کمی فکر کنیم می فهمیم که ما برای دیگران زندگی می کنیم و کمتر از اینها به خودمان توجه میکنیم که این عامل از دست رفتن عمر و وقت های گرانبهایی می شود که دیگر باز نمی گردند.

وی خاطر نشان کرد: ندای اهل جهنم در روز قیامت صَوفَ و صَوفَ است؛ یعنی هر لحظه که آمدیم کاری را انجام دهیم، آن را به آینده واگذار کردیم؛ آینده ای که هیچ گاه نیامد و این کار جز پشیمانی چیزی برایمان نداشت.

سخران جلسه با اشاره به وقت گرانبهای دهه محرم خطاب به خادمین ابا عبد الله گفت: مراقب باشید شام غریبان، پشیمان از دست دادن دهه محرم نشوید و خوب از آن استفاده کنید، سعی کنید در این چند شب اخلاق و رفتارتان نیکوتر از شب های پیشینتان باشد، این یعنی مشغول خود بودن و استفاده کردن از وقت های گرانبها.

کریمی افزود: طوری برای امام حسین علیه السلام خادمی کنید که گویی فردا و محرم سال های بعدی در عمر شما نباشد و سعی کنید هر روز باتوجه بیشتر نسبت به معرفت و مودتان به امام آن ها را گسترش دهید.

وی در پایان با اشاره به زندگینامه ی مجید قربانی و کتاب مجید بربری،‌ شهید مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها گفت: چه بسا انسان هایی مثل مجید که از خادمین اباعبد الله عقب تر بودند ولی معرفتشان نسبت به امام بیشتر بود و از لحظه های در کنار امام بودن استفاده کرده و به مقام شهادت رسیدند. پس مراقب باشید در این راه فقط حواستان به دیگران نباشد و در راه حسین علیه السلام از همه پیشی بگیرید و خوب از فرصت های باقی مانده ی در کنار حسین بودن استفاده کنید.

+ دیـــدگاه