ثبت دیدگاه

از پرچم عاشوراییان دفاع کنید

ملتجی

آنجایی که شما هستید بهترین نقطه است(2)؛

از پرچم عاشوراییان دفاع کنید

۱۸ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۶:۱۹ ب.ظ

وحید ملتجی رئیس شورای سیاست گذاری عاشوراییان در جمع خادمین تفاوت زیارت امام حسین علیه السلام با دیگر ائمه و جایگاه خادمین نزد اهل بیت بیان کرد و عاشوراییان را بهانه ای بزرگ برای بودن در لشکر امام حسین علیه السلام دانست. در ادامه بخش دوم صحبت های وی را درباره ویژگی های خادم بودن می خوانید.

رییس شورای سیاست گذاری عاشوراییان خطاب به خادمین متذکر شد: درون شما کارخانه ای از آتش استکه خداوند قرار داده است، در تمام دل های مومنین این آتش وجود دارد و آن آتش محبت ما نسبت به امام حسین علیه الاسلام است، برخی مداحان یا سخنرانان و… می تواند آتش درون شما را شعله ورتر کند اما محبت امام حسین در وجود ماست و هیچ گاه کمرنگ نمی شود، پس ما خودمان اصلی ترین بخش روشن کننده آتش هستیم. پس لحظه به لحظه در هر جایی که قرار گرفته اید حواستان، متوجه امام باشد.

او ویژگی دوم خادم بودن را ادب دانست و اذعان داشت: منظور از ادب کسی که کم صحبت می کند نیس ، ادب یعنی رعایت کردن بعضی نکات که یکی از واجبات ما به شمار می آید. باید در روضه آنقدر به زائرین احترام بگذاریم که از ما خسته شوند و همیشه این را به یاد داشته باشیم که نیمی از تأثیر مجلس از ادب ما نسبت به مردم است.

هرسال آدم حسابی تر شوید

ملتجی گفت: این راز را همیشه به یاد داشته باشید که ما به مجلس امام حسین علیه السلام می آییم تا آدم شویم و یک پله بالاتر برویم و هر سال آدم حسابی تر. شما برای عاشوراییان کاری نمی کنید و اگر نباشید کار این دستگاه زمین نمی ماند بلکه خودتان با حضور در این دستگاه رشد می کنید.

این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: دلیل مؤدب بودن این است که همیشه فروتن و سربه زیر باشیم، تمرین مؤدب شدن سخت است و نمی شود همه جا آن را تمرین کرد اما در مجلس امام حسین می توان ادب را آموخت و تمرین کرد، و من به به شما می گویم که در این ده شب تمام کدورت ها را دور بریزید. وی با اشاره به روایتی از امام حسین که فرموده اند هرکس این پنج چیز را ندارد یعنی هیچ چیز ندارد اول عقل، دوم دین، سوم ادب، چهارم شرم و پنجمین خوش خلقی، همه اینها در این شب ها به کار خادمین می آید و هرکس را می بینید بدانید از شما بالاتر است.

ملتجی نکته بعدی را درست انجام دادن وظایف عنوان کرد و گفت: در هر جا و هر پستی که قرار دارید، آنجا را بهترین جا بدانید و به بهترین شکل وظیفه خود را انجام دهید، آنجایی که شما هستید بهترین نقطه است. در روضه عاشوراییان مقام مهم نیست درست انجام دادن پست مهم است‌.

عاشوراییان یک هیئت سنتی نیست

رییس شورای سیاست گذاری در پایان سخنرانی خود عاشوراییان را کشوری دانست و متذکر شد: خادمین این روضه باید ازکشور عاشوراییان، از پرچم عاشوراییان دفاع کنید، دفاع کردن این نیست که بگوییم هیچ عیبی در ما نیست، ما باید نقدها بشنویم و در این شب ها گوشمان باید کاملاً شنوا باشد و از نقدها نباید بترسیم. باید نسبت به عاشوراییان تعصب داشته باشیم، تعصب در مسیر درست، صحیح است. مراقب باشید در بازی مقایسه با هیئت های دیگر نیافتید. عاشوراییان یک هیئت سنتی نیست و مولود شرایط اجتماع بوده است‌. ما جمع شده ایم که حرف امام حسین را به صورت جوان پسند به جوانان برسانیم. عاشوراییان یک نماد اجتماعی است اگر در جامعه اتفاقی بیافتد عاشوراییان باید آن را پیش بینی و راه حلی برای آن بیاندیشد.

+ دیـــدگاه