ثبت دیدگاه

انجام کار خیر را به وصی نسپارید

شب هفتم محرم 98(55)

حرکت های فرهنگی نیازمند حمایت هستند؛

انجام کار خیر را به وصی نسپارید

۱۶ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۳:۳۴ ب.ظ

هفتمین شب ویژه برنامه محرم عاشوراییان با شعار «حسین علیه السلام نوری که خاموش نمی شود»، سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی و مداحی برادر محمد طالبی ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۸ در خیمه عاشوراییان برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و شعرخوانی شاعر اهل بیت حاج رحیم جامی آغاز شد و در ادامه گروه سرود عاشوراییان به اجرای سرود پرداخت. از نکات قابل توجه روضه عاشوراییان در شب حضرت علی اصغر علیه السلام حضور پر شور مخاطبان برنامه بود به طوری که علاوه بر تکمیل ظرفیت سالن اصلی و سالن های جنبی، گذر ورودی غرفه ها نیز مملو از جمعیت شد.

روح الله فرشادفر مدیر شورای مرکزی عاشوراییان در جمع عزاداران خیمه اباعبدالله حاضر شد و ضمن اشاره به روایتی که اگر قرار است کار خیری انجام دهید آن را به وصی نسپارید خاطرنشان کرد: حرکت های فرهنگی مذهبی در قالب مردمی، نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند و با دعوت از مخاطبان برنامه برای مشارکت در تأمین هزینه های برنامه محرم و در طول سال به کارتکس های ماهانه و قلک های کمک اشاره کرد. همچنین به معرفی یکی دیگر از محصولات عاشوراییان با عنوان درس نامه فعالیت های فرهنگی پرداخت که مرجعی برای اداره و پیشبرد فعالیت های فرهنگی می باشد و عاشوراییان طی برگزاری دوره «سنگر اجتماعی» با حضور کارشناسان مطرح کشوری در این زمینه اقدام به تالیف این کتاب در دو جلد کرد.

حجت الاسلام شهاب مرادی در هفتمین شب روضه عاشوراییان و در شب حضرت علی اصغر علیه السلام گفت: اقدام مهم است نتیجه مهم نیست و در اقدام نیت مهم است. اینکه بچه دار نشویم چون تربیت اش سخت است، کار اشتباهی ست. شما به وظیفه ات عمل کن.

وی متذکر شد: ما در قبال امانت مسئول هستیم و بچه ها در دست ما امانت هستند. خداوند می فرماید: امانت را به تمام آسمان و زمین عرضه کردم همه سرباز زدند و فقط انسان امانت را پذیرفت. انسان برای پذیرش مسئولیت خلق شده است و از نعمت ها، فرصت ها و قدرت هایی که در اختیار داشته مورد سوال قرار می گیرد.

گفتنی است اجتماع عظیم عاشوراییان بعد از نماز مغرب و عشاء در خیابان سجاد، روبروی گلستان شهدا، پرچم عاشوراییان برگزار می شود.

+ دیـــدگاه