ثبت دیدگاه

انسان از طریق ارتباط با ولایت دارای تکلیف است

1503870_384699941667905_923483954_n

نماینده مقام معظم رهبری

انسان از طریق ارتباط با ولایت دارای تکلیف است

۱۷ / فروردین / ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳ ق.ظ

حجت الاسلام حاج علی اکبری در جمع اعضای شورای سیاست گذاری و اجرایی عاشوراییان بر لزوم فعالیت مجموعه های فرهنگی تاکید کردند و گفتند: «یک روز محضر رهبر معظم انقلاب شرف یاب بودیم. برای نماز مغربی بود. گمان می کنم شب ولادت حضرت زهرا بود. معمولا چه در شب ولادت چه در شب شهادت، آقا اصلی ترین خواسته هایشان را در این زمان می خواهند. بعد از نماز ایشان چند جمله صحبت کردند برای جمعی که آنجا حضور داشتند. خلاصه مساله بر می گشت به سوره مبارکه کوثر. یک برداشتی را ایشان از کوثر مطرح کردند. شیرینی اش این بود که معلوم شد ایشان معنای کوثر را تعمیم می دهند به همه کسانی که آرمان فاطمه سلام الله علیها را دنبال می کنند. یعنی امتداد کوثر را ایشان در این بخش می بینند. خیلی جذاب و شیرین بود. این نگاه برای خود من خیلی تازگی داشت. بر اساس آن بیان نورانی که در یک حس معنوی در شب ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها توسط ایشان عنوان شد، در تطبیق در واقع نگاه من به مجموعه شما همین مطلب است. یعنی خداوند تبارک و تعالی این توفیق را به جمع شما هم داده که یک رشحه ای از کوثر حضرت زهرا سلام الله علیها باشید. مجموعه ای که در آن دل مشغولی و دغدغه فاطمه سلام الله علیها را درک می کند، درد زهرا سلام الله علیها را احساس می کند و سعی می کند به قدر طاقت و توان و وسعت خودش دنبال کند. این نکته اصلی بود که می شد در جمع شما به عنوان یک بشارت مطرح کرد».

ایشان افزودند: «آن جاهایی که دل مشغولی های اصلی آقا هست همین حوزه ای است که الان شماها دارید فعالیت می کنید و دوستانی مثل شما هر جا که دارند چنین کاری را دنبال می کنند. مساله اصلی دو تا نکته است؛ یکی فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها است که در این آشفته بازاری که مشاهده می کنید به آن مبتلا هستیم یک کسی اینجا واسطه بشود و این ها متصل بشوند به این کانون عظمت الهی و حفاظت بشوند. که شما در حرکت عمومی خودتان و نگاه تربیتی و استمرار ارتباطات که دارید همین نگاه را دنبال می کنید. مساله دوم که یک نگاه فراتری است عبارت است از این که محور ولایت و امامت تقویت بشود. البته این دو نکته دستشان در دست هم است. ولی اینکه ما آنچه را که در زمان ما در جایگاه امامت و ولایت مطرح می شود و کاملا به روز است، آنچه که مصلحت های بزرگ امت اسلامی و مسیر تمدن سازی اسلامی است تبیین می شود و به روز می شود را (که خوب ویژگی ولایت الهی همین است. یعنی در هر زمان انسان از طریق ارتباط با ولایت دارای تکلیف است. بلاتکلیف نیست. افرادی را می بینیم که این ها بلاتکلیف اند. یا خودشان برای خودشان تکلیف هایی تعیین می کنند که معلوم نیست بالاخره بین خودشان و خدای متعال حجت دارند یا نه؟ ولی وقتی شما متصل می شوید به سرچشمه ولایت اطمینان خاطر پیدا می کنید. انسان با طیب خاطر بین خودش و حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه حجت دارد. «فانهم حجتی علیکم و انا حجت الله» حجت دارد که الان آن چیز که مصلحت است و مورد امضای حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه است امروز دقیقا این است) خوب آنجایی که شما این محور را فهم می کنید تشخیص می دهید و بعد در مسیر تقویت همان چیزی که مطرح شده، گفتمان سازی و ترویج و در دست گرفتنش را به سهم خودمان دنبال کنیم. چیزی که دارد اتفاق می افتد من دیدم که شما در یک چنین نقطه ای قرار گرفته اید».

نماینده مقام معظم رهبری تاکید کردند: «با ملاحظه مجموعه شرایط فعلی می شود گفت چشم امید حضرت آقا به همین مجموعه های ناب و خود جوش جوان است که از مصادیق خوب و روشن آن مجموعه شماست. چون من از اوایل ارتباط داشتم با دوستان و از مسیر با خبرم طبعا نظر من یک نظر با فاصله ای نیست. یعنی با توجه به رفاقت و دوستی قدیمی با مجموعه شما و تعلق خاطری که بوده است این را عرض می کنم. خوب این یک بشارت خیلی بزرگی است برای مجموعه شما. مشغول آن چیزی هستید که فردا درباره آن سوال می شود. امام سجاد علیه السلام می فرمایند در دعای ۲۰ که دعای مکارم است در اوایل دعا می فرمایند خدایا من را مشغول آن کاری کن که فردا از من می پرسی و مسئولیتم بوده. من مشغول آن کاری باشم که وظیفه ام بوده. فردا جواب داشته باشم و گرنه بگویند شما وظیفه ات این بوده پس کجا بودی؟ بگویم من داشتم کار دیگری را انجام می دادم. پس این باعث خوشحالی است. با ملاحظه مجموعه شرایط که الان کم و بیش دوستان با خبرند و اوضاع فرهنگی پیش رو که اوضاع پیچیده تری است، فلش توجه و تمرکز و امید متوجه مجموعه هایی مثل شماست و دیگر در این بیانات اخیر آقا تصریح شد. و به شما بشارت می دهم که آن چیزی که حضرت آقا ذیل سوره مبارکه کوثر مطرح کردند، شما در آن شبکه هستید. این بزرگترین بشارت است برای این حرکت که یک چنین ویژگی درباره آن تحقق پیدا کرده باشد. بنابراین باید شاکر باشید و این شکر علاوه بر این که قلبی و زبانی است باید در مقام عمل هم جلوه های تازه ای داشته باشد. بنابراین هرکدام از دوستان در هر بخشی از این کار که به ایشان سپرده شده با جدیت بیشتر و همراه با ابتکار و سلیقه و با هماهنگی دقیق تر با مجموعه و جهت گیری که روی آن جمع بندی، سازماندهی و متشکل شده حرکت کنید و امیدوارم امسال هم که سال حضرت زهراست و سال امید است فتوحات و گشایش های بزرگی برای همه مجموعه هایی که ذیل کوثر تعریف می شوند بیافتد و خبرهای خوب برسد و باعث خوشحالی رهبر عزیزمان باشد ان شاالله».

گفتنی است حجت الاسلام حاج علی اکبری در دیدار مسئولین عاشوراییان با مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ای از جانب رهبری برای ارتباط با مجموعه فرهنگی عاشوراییان معین شده اند.

+ دیـــدگاه