ثبت دیدگاه

اهمیت به آینده فرزندان قابل تقدیر است

photo_2019-04-23_17-38-51111

آمده ایم فردا را بسازیم؛

اهمیت به آینده فرزندان قابل تقدیر است

۱۱ / اردیبهشت / ۱۳۹۸ - ۱:۲۴ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان برنامه «آمده ایم فردا را بسازیم» با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار می کند.
به گزارش خبرگزاری عانا این برنامه ویژه دانش آموزان پسر پایه هفتم جهت شناسایی ویژگی های هوشی آنان باتوجه به نظریه هوش های چندگانه (MI) به صورت یک بازی گروهی جذاب همراه با اهدای جوایز نفیس به نفرات برتر در روزهای پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه و جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
امیری مسئول نهاد تربیت عاشوراییان در گفت و گو با خبرنگار عانا درباره هدف برگزاری این ویژه برنامه گفت: عاشوراییان مثل هر نهاد مردمی امکاناتش محدود است بنابراین باید آن توان و امکانات محدود را هدفمند هزینه کند و از آنجایی که قرار است دانش آموزان با استعداد در مباحث رسانه ای را جذب کند؛ در همین راستا برنامه ای که برای دانش آموزان جذاب باشد و یک فضای شاد و مفرح را نیز فراهم آورد با هدف جذب دانش آموزان توانمند و مستعد در بحث های رسانه ای طراحی کرده است.
عضو شورای مرکزی عاشوراییان با اشاره به اینکه مبنای طراحی بازی مسابقه تست گاردنر خواهد بود، بیان کرد: ما می توانیم بعد از اینکه بچه ها در بازی ها شرکت می کنند و به بهانه این تفریح دلبسته و همراه عاشوراییان می شوند، خانواده هایشان را دعوت کنیم و کارنامه تست گاردنرشان را به آنها دهیم که در آن کارنامه مشخص شده که این دانش آموز در چه زمینه ای استعداد دارد و اگر علاقمند هستند برای عضویت فرزندشان اعلام آمادگی کنند.
یک شروع خوب
سجاد امیری ورودی هایی که در این طرح شرکت می کنند را دانش آموزان پایه ششم و هفتم دانست که بعد از اعلام آمادگی برای عضویت در دوره های باشگاه شاب که باشگاه مهارتی رسانه ای در مباحثی همچون گرافیک، عکاسی، تدوین، فیلمبرداری و داستان نویسی است ثبت نام می کنند. وی خاطرنشان کرد: دوره های باشگاه شاب با نگاه به نیازهای مجموعه عاشوراییان انتخاب شده و شخص پس از ثبت نام باید گزینش شود. اینکه چه افرادی گزینش و انتخاب می شوند مواردی است که همه در طرح تربیتی مجموعه با عنوان «دستینه تربیتی» مشخص شده مثل اینکه بچه ها باید در چه سطح معدل تحصیلی باشند، خانواده ها از لحاظ سطح فرهنگ، رفاه و آسیب های اجتماعی چه شرایطی باید داشته باشند و چقدر باید از آسیب ها به دور باشند. وقتی بچه ها عضو می شوند، در گروه های مهارتی گروه بندی می شوند و در خلال این عضویت و رفت و آمدشان، مباحث تربیتی که حرف مجموعه هم هست از طریق سرگروه ها به دانش آموزان منتقل می شود تا این بچه ها، بچه های فرهنگی با درون مایه مذهبی شوند که در عین حال مسلط به یک مهارتی می شوند تا بتوانند برای خودشان در آینده اشتغال زایی کنند، یک فن و مهارتی را در کنار درس و تحصیل فرا گرفته باشند و نیازهای مجموعه را هم پوشش دهند.
گفتنی است طرح آمده ایم فردا را بسازیم در واقع اولین قدم عاشوراییان برای تحقق شعار سال این مجموعه فرهنگی با عنوان «عاشوراییان، ۴۰ مدرسه» است که قرار است در سال جدید ارتباط سازمانی با ۴۰ عدد از مدارس اصفهان داشته باشد و با مسئولین و دانش آموزان پایه هفتم به صورت شبکه ای مرتبط شود.

+ دیـــدگاه