ثبت دیدگاه

اگر خانواده ام اصفهان بودند هر شب به عاشوراییان می آمدیم

IMG_1346 copy

دکتر شاهین فرهنگ

اگر خانواده ام اصفهان بودند هر شب به عاشوراییان می آمدیم

۱۵ / آبان / ۱۳۹۲ - ۸:۵۷ ق.ظ

دکتر شاهین فرهنگ شب اول محرم قبل از شروع مراسم به خیمه عاشوراییان آمد و اولین میهمان  اجتماع بزرگ سالانه عاشوراییان شد و تا پایان برنامه در آنجا حضور داشت.

وی در گفتگو با خبرنگار عاشوراییان اظهار داشت: «برنامه بسیار عالی و تحسین برانگیز بود. همه چیز با حساب و کتاب کنار هم چیده شده بود و اثر بخشی فوق العاده بالایی داشت طوری که مخاطب را در فضای عاشورا قرار می­داد. تا کنون تجربه حضور در چنین برنامه­ای را نداشتم. برای من خیلی دلچسب بود و اگر خانواده­ام اصفهان بودند قطعاً هر شب به عاشوراییان می­آمدیم».

ایشان با اشاره به این نکته که عاشوراییان یک مجموعه خلاق است و در آن شکی نیست گفتند: «در مجموعه شما انسان­های خوش فکر و خوش عمل دور هم جمع شده­اند. با توجه به این باید سعی کنید حیطه مخاطبانتان را گسترده تر کنید و حتی مانند امام حسین علیه السلام که برای جوان نصرانی پیغام فرستادند شما هم برای همه اقشار برنامه داشته باشید. امام خمینی (ره) هم که ادامه دهنده همین مکتب است در نوفل لوشاتو در شب میلاد مسیح (ع) به اطرافیان می­گویند بروید به سبک اهالی اینجا هدیه بخرید و از طرف من به آنها بدهید و اینگونه تمامی اهل آن محله جذب امام می­شوند».

روانشناس برجسته کشور در صحبت­های پایانی خود گفت: «معمولاً برای جمع کردن آدمها دنبال بهانه می­گردیم و اغلب این اتفاق فقط در مناسبت­های مذهبی که مخاطب خاص دارد اتفاق می­افتد و آن قشر که هیچ موقع در فضایی نبوده­اند که حرف دین را بشنوند از این تجمع­ها بی بهره­اند. خیلی خوب می­شد اگر علاوه بر مناسبت­های مذهبی، مناسبت­های دیگری با بهانه­های مختلف برای جذب این گونه افراد طراحی می­کردید».

+ دیـــدگاه