ثبت دیدگاه

این مصاحبه خواندنی ست

photo_2019-03-04_00-01-43

گپ و گفتی با خانواده شهدای تروریستی اخیر؛

این مصاحبه خواندنی ست

۱۳ / اسفند / ۱۳۹۷ - ۳:۵۸ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان ویژه برنامه «شهید وطن» را ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۷ با همکاری هیئت فداییان حسین و میزبانی خانواده معظم شهدای حریم امنیت اصفهان برگزار کرد. در این مراسم خانواده سه شهید بزرگوار حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان، شهید امید اکبری، رضا رحیمی و مرتضی فاضل حضور داشتند و در پایان ویژه برنامه از آنان تجلیل شد.
همسر شهید امید اکبری برای اولین بار پس از شهادت همسر بزرگوارشان در گپ و گفتی کوتاه با خبرنگار خبرگزاری عانا از سبک زندگی شهید گفت: امشب سالگرد هفتمین سال ازدواجمان بود، زمان عقد من ۱۹ ساله بودم و آقا امید ۲۳ سال داشت و الان پسرمان علی دو سال و هشت ماه دارد، من بعد از سه هفته هنوز با ایشان زندگی می کنم، آقا امید اهل عبادت، روضه اهل بیت و خواندن نماز شب بود، تاکید زیادی روی حجاب داشت و مهمان نواز بود، او مصداق یک انسان کامل و از همه لحاظ ۲۰ بود.
مادر شهید اکبری در ادامه از اخلاق خوب پسرشان و علاقه به ائمه اطهار گفت و خاطرنشان کرد: شب های جمعه هیئت اش ترک نمیشد، همیشه با وضو بود و نماز شب اش ترک نمیشد، بدون درخواست من و پدرش برای خدمت به ما پیش دستی می کرد و احترام زیادی می گذاشت.
مثل یک فرشته رفت
پدر جوان ترین شهید حادثه تروریستی درباره خصوصیت اخلاق حسنه رضا رحیمی گفت: هیچ وقت دوست نداشت کسی از او رنجیده خاطر شود حتی کوچکترها، پسرم مثل یک فرشته به دنیا آمد و مثل یک فرشته رفت…، وی عاملی که در تربیت رضا تاثیرگذار بود را حمایت از فرزندش به عنوان یک مربی و آشنایی با رفتار و کردار خوب توصیف کرد و متذکر شد: در دوران بلوغ باید فرزند تحت نظر باشد تا با الگوگیری مناسب گمراه نشود، باید دوست فرزندتان باشید.
آهنگ های موبایلش برای امام حسین بود
همچنین مادر شهید رحیمی بیان کرد: زندگی رضا با زندگی ما جور نمی آمد، ازهمان اول با امام حسین علیه السلام بود، نماز و روضه را دوست داشت، جوان بود اما فکر و دلش جای دیگری بود، آهنگ های موبایلش برای امام حسین بود، حرف هایش از امام حسین بود و میگفت آدم باید سرش را برای امام حسین بدهد، تفریحات او حضور در هیئت و نهایتا باشگاه رفتن بود، نمازش را به موقع می خواند و با سختی کار روزه می گرفت،می گفت دنیا که بخور و بخواب نیست، دنیا بردنی ست، خوردنی نیست، صبور بود و مرا به صبر توصیه می کرد و می گفت: عمر ما اینقدر کوتاه است که به عجله کردن نمی رسد، می دونستم میره اما نمی دونستم کی میره و دیر شناختمش.
راه شهادت، رسیدگی به بی بضاعت هاست
پدر شهید مرتضی فاضل در مصاحبه با خبرنگار عانا سبک زندگی مرتضی را توصیف و بیان کرد: معتقد به ولایت و رهبر بودند و همیشه سه برادر دیگرش و دوستانش را راهنمایی می کرد که در راه انقلاب قدم بردارند، می گفت این دنیا می گذرد، ارزشی ندارد و عاشق شهادت بود و دوست داشت سوریه شهید شود. سال ۹۴ ثبت نام کرد که به سوریه برود و وصیت کرده بود می گفت هرجور شده به عنوان کارگر جز آنجا می روم و حالا در راه دفاع از مرزهای وطن شهید شد. پنج شنبه هر هفته به تکیه شهدا می رفت، به تنگدست ها و کسانی که کمک نیاز داشتند خدمت می کرد و می گفت راه شهادت، رسیدگی به این بی بضاعت هاست، وی عاملی که در تربیت شهید تاثیرگذار بود را لقمه حلال و خدمت به مردم دانست. مادر شهید فاضل نیز در حالی که چشمانش پر از اشک بود خاطرنشان کرد: برای من مثل یک دختر مهربان بود و احوالم را هر روز می پرسید، نماز و روزه اش ترک نمیشد و با خانواده و همسرش مهربان بود، ۱۸ سالش که بود نماز شب می خواند و شب ها دعا می کرد که در سپاه خدمت کند. همیشه مرا شاه کرم می برد که شهیدها را می آورند، من گریه زاری می کردم اما به من می گفت مادرم صبور باش، الان دو بچه دارد که یکی یک سال و چهار ماه و دیگری ۱۱ سالش است که برای پدرشان بی تابی می کنند.

+ دیـــدگاه