ثبت دیدگاه

بازخورد خوب عاشوراییان در فضای مجازی

DSC_1373_

پخش زنده اینترنتی ویژه برنامه بی تفاوت ها سقوط می کنند؛

بازخورد خوب عاشوراییان در فضای مجازی

۳۱ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۳:۲۰ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان از زمان شکل‌گیری تاکنون جهت ترویج و تعظیم شعائر دینی تلاش کرده است فعالیت خود را به صورت مجازی در دسترس عموم مردم قرار دهد و اکنون در آستانه‌ی ۲۰ سالگی خود، بخش مجازی عاشوراییان علاوه بر سایت، در شبکه‌های مجازی هم به فعالیت می‌پردازد.

سید میلاد میردامادی مسئول نهاد مجازی در ویژه برنامه محرم امسال خبر از همکاری مشترک بخش مجازی با بخش صوت و تصویر مجموعه داد که بر اساس آن نماهنگ هایی حول شعار و محور برنامه یعنی «بی‌تفاوت‌ها سقوط می‌کنند» ساخته می‌شود و درکمپین بی‌تفاوت نیستم این تیزرها و کلیپ‌های تصویری با موضوعات بی‌تفاوتی نسبت به والدین، نسبت به کالای ایرانی و بی‌تفاوتی نسبت به حقوق دیگران، معضلات و مشکلات اجتماعی در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود. به علاوه ساخت نماهنگ های کوتاهی از بخش های مختلف روضه همچون دمنوشخانه،  فضاسازی و نمایشگاه، سرود و نمایش های عاشورایی و… از دیگر فعالیت های ویژه این نهاد بود.

میردامادی درباره پوشش برنامه امسال گفت: ویژه برنامه‌ی محرم در آپارات عاشوراییان به صورت زنده پخش می‌شود، همچنین قسمت‌هایی از آن هم به صورت زنده در اینستاگرام بارگذاری می‌شود؛ علاوه بر این قسمت‌هایی از سخنرانی با کمک خبرگزاری عانا در کانال تلگرام و سروش قرار داده می‌شود. همچنین کانالی در تلگرام برای خادمین در نظر گرفته شده است که ویژه برنامه ها را اطلاع رسانی می کند و مطالب فرهنگی دینی را به اشتراک می گذارد.

وی در مورد اپلیکیشن جامع عاشوراییان خبر داد و گفت: تمام صوت‌ها، تصاویر و برنامه‌های عاشوراییان در آن بارگذاری شده است و حتی دارای بخش خرید اینترنتی هم می‌باشد و با بیان این که عاشوراییان در تلگرام، سروش، اینستاگرام و توئیتر به آدرس @ashouraiyan فعال است، خاطرنشان کرد: امسال در اینستاگرام آمار مخاطبان رشد خوبی داشته است و بازخوردهای خوبی از شبکه های مجازی داشته‌ایم.

مسئول نهاد مجازی در پایان افزود: عاشوراییان ناگزیر است تفکر، ایده و محصولات خود را در فضای مجازی منتشر کند، در تلاش هستیم که در جهت صحیح مخاطب را به سوی خود جذب کنیم و البته برای این کار به خصوص جهت گسترش خود در فضای مجازی به حمایت‌های مالی نیازمندیم.

بهناز نقیه مسئول سایت عاشوراییان به همکاری بخش های مختلف در مدیریت سایت اشاره کرد و گفت: ۲۵ نفر جهت پشتیبانی محتوای سایت مشغول فعالیت هستند که شامل خبرگزاری عانا، عکاسان، آیتم های صوتی، پیاده سازی محتوای سخنرانی ها و بارگذاری مطالب است. وی از تغییر سایت عاشوراییان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: آمار بازدید سایت عاشوراییان آمار قابل توجهی است به همین دلیل سعی در غنی سازی این رسانه برای مجموعه هستیم.

+ دیـــدگاه