ثبت دیدگاه

باید کار فرهنگی را به اهل فن آن سپرد

سید کریم داودی

سید کریم داودی عضو شورای شهر

باید کار فرهنگی را به اهل فن آن سپرد

۱۶ / آبان / ۱۳۹۲ - ۶:۲۶ ب.ظ

سید کریم داودی عضو شورای اسلامی شهر اصفهان شب سوم محرم به خیمه عاشوراییان آمد و پس از حضور در مراسم در گفتگو با خبرنگار مجموعه گفت: «هرچه از دوران پیروزی انقلاب اسلامی فاصله می گیریم به این جمع بندی می رسیم که نیاز به کارهای فرهنگی اولویت خاص خود را پیدا می کند. در واقع بدون فرهنگ هیچ چیز مفهوم ندارد. در میان تمام تشکل هایی که در این زمینه کار می کنند تعدادی از آنها شاخص اند و طبیعتاً. خیلی از تشکل های مردمی دارند کار فرهنگی انجام می دهند که عاشوراییان یکی از بهترین هاست که می تواند تا حد بسیار زیادی نیازهای فرهنگی جوانان را متناسب با زمان برآورده کند».

عضو شورای شهر ادامه داد: «حرکت هایی که دوستان ما در عاشوراییان انجام می دهند در واقع پاسخی به نیازهای جامعه است. متأسفانه برخی فعالیت های فرهنگی سوری شده و یا افراط و تفریط در آن دیده می شود و حتی گاهی بدون هیچ مطالعه و تخصصی انجام می شود و این یک خطر است که به لطف خدا عاشوراییان از آن به دور بوده است».

ایشان افزودند: «معتقدم سازمان ها و ادارات دولتی نتوانسته اند حق مطلب کار فرهنگی را ادا کنند و امکانات را آنگونه که باید در اختیار اهل فن قرار دهند. اعتقاد دارم اگر با عاشوراییان همکاری شود و امکانات در اختیارشان گذاشته شود بازدهی آن از آنچه الان هست بیشتر هم خواهد شد و می تواند نیاز جامعه را برآورده کند».

مهندس داودی در پایان با بیان دغدغه های فرهنگی اش گفت: «یکی از دغدغه ها و صحبت هایم این است که باید کار فرهنگی را به اهل فن آن سپرد. مخصوصاً جوانان با ایمان، خوش فکر و خوش ذوق این مجموعه که با استفاده از روشهای جدید و به روز کار میکنند و ما باید فضا را طوری مهیا کنیم که این افراد بیایند و کارهای فرهنگی را انجام بدهند. به لطف خدا در اصفهان بعد از سالها اعضای شورا به این جمع بندی رسیده اند که باید شیوه و تفکرات تغییر کند. خودم تفکرم این است که اگر بخواهیم در شورای شهر امانت داران خوبی باشیم باید از همه نیروهای فرهنگی فعال استفاده کنیم و برنامه هایی را داریم دنبال می کنیم که اگر محقق شود افق روشنی را در این زمینه خواهیم دید».

+ دیـــدگاه