ثبت دیدگاه

با خانواده میل شود…

شکل آبادی

قدم موفق عاشوراییان در سبک زندگی؛

با خانواده میل شود…

۱۱ / مهر / ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱ ب.ظ

بخش تدارکات عاشوراییان هرسال مسئولیت دم‌نوشخانه، شام عزاداران اباعبدالله، ناهار و تعذیه خادمان را برعهده دارد که در دو بخش خواهران و برادران اعضای آن به انجام مسئولیت خود می‌پردازند.

در واحد تدارکات برادران ۱۵ نفر و در بخش خواهران شش نفر به فعالیت می‌پردازند که تعدادی از آن‌ها مسئولیت دم‌نوشخانه و تعدادی دیگر در سایر قسمت‌ها، مسئولیت‌هایی را برعهده دارند.

از جمله تدابیر جدید واحد تدارکات در قسمت دم‌نوشخانه، می‌توان به جایگزینی لیوان‌های شیشه‌ای به جای لیوان‌های کاغذی اشاره کرد که به علت آلودگی لیوان‌های کاغذی در طبیعت، مسئولین این واحد تصمیم‌گرفتند با نظارت دقیق در شست و شو از استکان‌های شیشه‌ای سنتی استفاده کنند. همچنین پذیرایی از عزاداران با دم‌نوش‌های به، سیب و به‌لیمو می‌باشد که امسال برای اولین بار از چای ترش و دم‌نوش بادرنجبویه به این لیست اضافه شده است. گفتنی است آمار میزان پذیرایی از ۲۰۰۰ نفر عزاداران اباعبدالله شروع شد و تا به ۱۰۰۰۰ نفر هم در شب‌های آخر رسید.

شکل آبادی مسئول واحد تدارکات در توضیح طرح نذر مادرانه گفت: این طرح از سال گذشته جهت پذیرایی از خادمان روضه اجرا شد که مواد غذایی اولیه در روز قبل به خانواده‌های داوطلب در این طرح داده می‌شد و آنها غذا را در روز بعد تحویل می‌دادند که البته در سال جدید خانواده‌ها خود بانی صفر تا صد این طرح شدند و در حدود ۱۲۰۰ غذا در روزها و شب‌های این دهه بین خادمین توزیع شد. همچنین وی در مورد لقمه‌هایی که بین خادمین در طول شب‌های این دهه توزیع می‌شد گفت: تهیه این لقمه‌ها با مشارکت اعضای کادر مجموعه بود که حدود ۶۶۰ لقمه هرشب داده می شد؛ در مجموع ۷۰۰۰ لقمه در این ۱۱ شب بین خادمان توزیع گردید.

وی در مورد شام سبک عاشوراییان گفت: در راستای موضوع سبک زندگی در نظر گرفته شد شام سبک تهیه شود، بر این اساس به نتیجه رسیدیم بسته‌ای تولید شود که به قسمت‌های مختلف تقسیم شود تا در هر قسمت سالاد، نان و خوراک آن شب گذاشته شود که به دلیل بدقولی‌های انجام شده با کارخانه بسته بندی امسال موفق به تهیه ظرف چندقسمتی نشدیم و متأسفانه دورریز ظروف یکبار مصرف شام امسال زیاد شد. شکل‌آبادی تأکید کرد: کلیه غذاها به روز بودند و در مورد تهیه سالاد با همکاری کارخانه سالادزنی از دستگاه‌های اتوماتیک و بهداشتی استفاده گردید. همچنین میزان توزیع شام در شب‌های اول حدود ۲۰۰۰ عدد و از شب‌های بعد حدوداً ۱۰۰۰ شام بیشتر از آمار شب قبل توزیع می‌شد.

+ دیـــدگاه