ثبت دیدگاه

برگزاری اولین جلسه بهشت در سال جدید

حجت الاسلام حمید رضا مهدوی ارفع

ادامه شرح خطبه متقین

برگزاری اولین جلسه بهشت در سال جدید

۱۷ / فروردین / ۱۳۹۳ - ۵:۰۳ ب.ظ

هیات هفتگی مجموعه فرهنگی عاشوراییان اولین جلسه بهشت در سال ۹۳ را امشب با حضور حجت الاسلام مهدوی ارفع برگزار خواهد کرد. جلسه بهشت این هفته، ادامه جلسات سال گذشته می باشد و حجت الاسلام مهدوی ارفع نیز شرح خطبه متقین را ادامه خواهند داد. خطبه متقین که به عنوان محتوای آموزشی جلسات هفتگی انتخاب شده است هر هفته توسط سخنران بهشت شرح داده می شود و اعضای عاشوراییان با همراه داشتن نهج البلاغه به صورت جدی مباحث را دنبال می کنند. از دیگر ویژگی های جلسه بهشت می توان به «مشق بهشت» اشاره کرد که جزوه ای است شامل خلاصه سخنرانی جلسه قبل به اضافه نکاتی که تکمیل کننده مبحث مطرح شده هستند که هر هفته منتشر و به اعضا ارائه می شود. علاوه بر این پخش صوت خلاصه سخنرانی در ابتدای هر جلسه به ماندگاری مطالب در ذهن کمک می کند.

آموزش روخوانی قرآن و تفسیر آیات  توسط استاد غازی که آغازگر جلسات بوده است نیز پس از نماز مغرب و عشا با تلاوت قرآن توسط حاضرین فضای مجلس را به انوار آیات الهی منور خواهد کرد. مداحی برنامه امشب را نیز آقای محمد یزخواستی برعهده دارند که به مرثیه خوانی و مدیحه سرایی خواهند پرداخت.

گفتنی است پس از یکسال برگزاری بهشت در حسینیه منزل یکی از اعضا، جلسات هیات هفتگی اعضای عاشوراییان بار دیگر در دفتر مجموعه واقع در خیابان ابن سینا برگزار خواهد شد.

آغاز جلسات بهشت در سال جدید با ایام سوگواری شهادت بانوی بزرگ جهان اسلام صدیقه کبری سلام الله علیها مقارن شده است؛ این تقارن بنا به گفته رهبر عظیم الشان انقلاب موجب می شود امید داشته باشیم عاشوراییان بتواند در ادامه مسیر حرکت دوم در سال ۹۳ بتواند از انوار فاطمی بهره برده و خود را در شعاع تعالیم آن بزرگوار قرار دهد.

اولین جلسه بهشت در سال ۹۳ یکشنبه ۱۷ فروردین ماه با حضور حجت الاسلام مهدوی ارفع و محمد یزدخواستی در دفتر عاشوراییان برگزار خواهد شد.

+ دیـــدگاه