ثبت دیدگاه

بزرگ ترین نظرسنجی و رصد مخاطبان در عاشوراییان

اعتزازیان

عاشوراییان زیر ذره بین مخاطب سنج ها؛

بزرگ ترین نظرسنجی و رصد مخاطبان در عاشوراییان

۰۸ / مهر / ۱۳۹۶ - ۶:۵۷ ب.ظ

بخش محتوا و ارزیابی روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان سه سال پیش فعالیت خودش را به صورت حرفه ای آغاز کرد. هدف بخش ارزیابی رصد نظر مخاطبان بر شاخصه هایی است که عاشوراییان می تواند آن ها را تحقق بخشد و قسمت محتوا وظیفه خلاصه کردن سخنرانی هرشب روضه ی عاشوراییان را برعهده دارد که جهت مخاطبان علاقه مند به مباحث و کسانی که به هر دلیلی در آن جلسه حضور نداشتند تهیه و تدوین می شود.

محمدحسین اعتزازیان، مسئول بخش ارزیابی ضمن این توضیح که عاشوراییان همیشه به صورت سنتی برنامه های خود را ارزیابی می کرده است، گفت: در این سه سال کمیت ها بیشتر مورد توجه بوده و همه چیز به صورت آماری انجام می شود. ارائه جمع بندی در دو سال گذشته یعنی سال های ۹۴ و ۹۵ در تصمیم گیری و طراحی برنامه ها بسیار مؤثر بوده است؛ در شاخصه هایی مانند انتخاب سخنران، طراحی پوسترها، سیاست کلی تبلیغات، زمان شروع و پایان برنامه و حتی غذا، نقدهای مخاطبین را به مسئولین منتقل کردیم و از ابتدا نیز سیاست بر این بوده که نظر مخاطبان مورد بررسی قرار گیرد.

مسئول بخش ارزیابی درباره نحوه طراحی سوالات نظرسنجی گفت: از دو سال گذشته سوال ها براساس شاخصه هایی که برای مخاطبین مهم است، طراحی شد و تا امسال اصلاحاتی داشت. مسئله اصلی ما در طراحی سوال ها این بود که چه عواملی بر نظر مخاطب مهم می باشد؛ بعضی عوامل هست که نمی شود نظر مخاطب را اعمال و تغییری ایجاد کرد، چرا که شرایط ثابت خواهد بود.

مخاطب همیشه مهم است

اعتزازیان خاطرنشان کرد: نمونه ای که برای برگه نظرسنجی انتخاب کرده ایم، نمونه ای بزرگ است که حتی از نمونه سوالات نظرسنجی برنامه های بزرگ و ملی مهم تر و بزرگ تر است و علت برگزاری چنین نظرسنجی این بوده که بتوانیم برنامه را با تمام جزییات تحلیل کنیم. در سال ۹۴ حدود ۱۰۹۰ نفر را نظرسنجی کردیم که فرم ها همه دارای کیفیت و استاندارد لازم بودند و این عدد مربوط به فرم های اشتباه و ناقص نیست. در سال ۹۵ هم تعداد ۸۹۰ فرم صحیح را داشتیم. امسال هم ۱۰۰۰ فرم برای مخاطب سنج ها آماده شده است که البته سعی می کنیم کیفیت را فدای کمیت نکنیم و این تعداد بستگی به شرایط دارد. در این بخش ۱۰ نفر به صورت ثابت در قسمت آقایان و خانم ها مخاطب سنج هستند که البته هر شب دو الی سه نفر به صورت متغیر به این نیروها اضافه می شوند.

گفتنی است هرساله فرم های نظرسنجی پس از جمع بندی در قالب یک جزوه ۶۰ صفحه ای به مسئولین ارائه و آرشیو می شود، دلیل نگهداری فرم ها به این خاطر است که بدانیم همیشه مخاطب برای ما مهم است. در نهایت نحوه طراحی سوالات، پر کردن فرم ها و اینکه مخاطب سنج ها باید چه نکاتی را موقع پر کردن فرم رعایت کنند تا کار به صورت حرفه ای اجرا شود و نتایج با یک کارشناس فعال فرهنگی و آمار چک می شود.

تولید محتوای صفر تا صد سخنرانی هرشب برعهده ی بخش خواهران است. در این بخش ۱۵ الی ۲۰ نفر از خادمین در زمینه پیاده سازی سخنرانی، تایپ، پاورقی، تیترنویسی، ویراسیاری و خلاصه نویسی فعالیت می کنند که هر کدام وظایفی را برعهده دارند. زینب مسائلی، مسئول بخش محتوا و ارزیابی خواهران درباره روند تولید محتوا می گوید: قسمت اعظم نیرو و وقت خادمین این بخش جهت تولید محتوا صرف می شود، هر پنج نفر ۱۰ دقیقه از سخنرانی را پیاده سازی می کنند، سه الی چهار نفر جهت تایپ فعال هستند و برخی نیروها که از نظر محتوایی قوی تر هستند در بخش پاورقی، شعرها یا آیاتی از قرآن که در سخنرانی مطرح می شوند را از طریق نرم افزار جامع التفاسیر و جامع الاحادیث جستجو و جهت تکمیل اطلاعات مخاطب در پایان خلاصه سخنرانی درج می کنند؛ این درحالی است که زمان تولید محتوا محدود و کیفیت محتوا برای ما مهم است.

+ دیـــدگاه