ثبت دیدگاه

به برچسب زدن دیگران توجه نکنید!

_MG_1763

محبت همراه مودت؛

به برچسب زدن دیگران توجه نکنید!

۱۴ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۳:۱۶ ب.ظ

دومین جلسه ویژه خادمین عاشوراییان، چهارمین روز محرم با سخنرانی حجت الاسلام محسن کریمی، دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار گردید. وی در این جلسه گفت: خادمین حسین در مجلس امام حضور پیدا می کنند تا عشق به گوشت، پوست و خون ما پیوند بخورد.

حجت الاسلام کریمی در جمع خادمین خواهر عاشوراییان متذکر شد: بعضی برای اینکه ما را از روضه امام حسین دور کنند، برچسب هایی به ما می زنند تا ما به روضه امام حسین علیه السلام که مودت و محبت ما را به ایشان زیاد می کند نرویم. همه ما اعتقادی داریم که نمی توانیم به تنهایی راه آن را برویم، دلیل روضه آمدن ما همین است تا از امام حسین علیه السلام کمک بگیریم. زمانی که ما به جای روضه آمدن در خانه می نشینیم و کتاب می خوانیم مثل این است که عروسی نزدیک ما باشد و ما در خانه دست بزنیم.

وی در ادامه افزود: مجالس امام حسین علیه الاسلام عقل ما را پرورش می دهد. ما در مجلس امام با قوای عقل انتخاب می کنیم اما با دل آن را بروز می دهیم. اشکی که در روضه ریخته می شود، از این است که امام حسین با دلت بازی کرده است.

دبیر ستاد جبهه انقلاب اسلامی خطاب به خادمین گفت: اباعبدالله به همه گریه کنان و عزادارانش نگاه می کند اما به خادمین گریه کنانش نگاه ویژه تری دارد. ما خادمین حسین یازده شب در مجلس او حضور پیدا می کنیم تا عشق به گوشت، پوست و خون ما پیوند بخورد.

کریمی تأکید کرد: تنها ما خادمین و عزاداران نیستیم که امام به ما نگاه می کند، هرکسی اگر بدترین آدم دنیا هم باشد اما گوشه ارادتی به حسین کند، قطعاً حسین علیه السلام برای او هم دعا می کند.

وی در پایان مجلس از ثواب خادم بودن گفت: اگر خداوند به کسی بخواهد خیری بدهد، محبت امام حسین را در دلش جا می دهد و اگر کسی در این شب ها برای دیگران خدمت کند، خدا ۷۰ برابرش را به او برمی گرداند.

+ دیـــدگاه