ثبت دیدگاه

تأثیرگذاری عاشوراییان در اصفهان کاملاً روشن و شفاف است

عباس حاج رسولیها

مهندس حاج رسولیها

تأثیرگذاری عاشوراییان در اصفهان کاملاً روشن و شفاف است

۱۹ / آبان / ۱۳۹۲ - ۹:۴۹ ق.ظ

مهندس عباس حاج رسولیها نایب رییس شورای عالی استانهای کشور، میهمان پنجمین شب مجلس روضه عاشوراییان شد و پس از حضور در مراسم با خبرنگار مجموعه گفتگو کرد.

در این گفتگو ایشان با بیان اینکه هر سال حتماً به مجلس عاشوراییان می آیند گفتند: «جریان عاشورا خودش در جامعه بسیار تأثیر گزار است و برگزاری چنین برنامه هایی بر این تأثیر می افزاید. همانطور که انقلاب اسلامی با تأثیر از واقعه عاشورا به وجود آمد، تقویت پایه های این انقلاب هم در ایام محرم اتفاق می افتد».

نایب رییس شورای اسلامی از فعالیت شبانه روزی جبهه دشمن و تهاجم فرهنگی یاد کردند و افزودند: «به برکت وجود چنین مجموعه ها و حرکت هایی تا حدی توانسته ایم تأثیرات تهاجم فرهنگی و برنامه های زیاد ضد فرهنگی و ضد ارزشی که دشمن از طرق مختلف به جامعه تزریق می کند را کم کنیم و عاشوراییان با برنامه های جدید و جالبی که هرساله داشته در این زمینه خیلی تأثیر گذار بوده است».

حاج رسولیها تأکید کرد: «تأثیرگزاری عاشوراییان در اصفهان کاملاً روشن و شفاف است. قطعاً جوانی که به اینجا می آید متحول می شود. چون عاشوراییان سعی کرده با فعالیت هایش، با تهاجم فرهنگی و تأثیرش بر جامعه و به ویژه جوانان مقابله و مبارزه کند. چیزی که انقلاب اسلامی را پا برجا نگه داشته همین فعالیت هاست به ویژه اتفاقاتی که به برکت امام حسین علیه السلام در ماه محرم می افتد. چنین مجموعه هایی بی شک سرمایه های فرهنگی شهر محسوب می شوند».

وی ادامه داد: «عاشوراییان در اصفهان در جریان سازی های اجتماعی خیلی موفق بوده است. حتی به شهرهای دیگر هم که سفر داشتم این تأثیرات را دیده ام. در مجموع می توان گفت اصفهان همواره از پیشتازان فرهنگی کشور بوده و با نگاهی به دوران دفاع مقدس هم می توان این موضوع را دریافت. و معتقدم همانطور که شهر ما در زمان جنگ پیشتاز بوده و فرماندهان زیادی داشتیم، در مورد مسائل فرهنگی هم الان فرماندهان فرهنگی خوش فکری داریم که در صحنه حضور دارند و با اعتقاد و علاقه برنامه ریزی های نرم افزاری و سخت افزاری انجام می دهند تا به نحو أحسن مردم و جوانان را به چنین فضاهای دینی دعوت کنند».

مهندس حاج رسولیها در پایان یکی از ویژگی های این مجموعه را استفاده از هنر و اجرای برنامه های ترکیبی دانست و گفت: «وقتی مفاهیم دینی در قالب هنری به مخاطبان ارائه شود بهتر با آن ارتباط برقرار می کنند. این مجموعه علاوه بر استفاده از تکنیک های هنری همواره با انتخاب و استفاده از سخنرانان توانایی که با جوانان به زبان خودشان صحبت می کنند نیز توانسته این قشر را جذب کند».

+ دیـــدگاه