ثبت دیدگاه

تاریخ آینه است

9

شام آن روز، آمریکای امروز است؛

تاریخ آینه است

۲۸ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۶:۱۸ ب.ظ

در نهمین شب ازویژه برنامه بی‌تفاوت‌ها سقوط می‌کنند مصادف با شب تاسوعای حسینی، حجت‌الاسلام رنجبر اظهار داشت: تاریخ آینه است. تاریخ مقطع امیرالمومنین، آینه‌ی زمان فعلی ماست تنها اسم‌ها عوض شده است اما رسم‌ها همان است.

 حجت‌الاسلام رنجبر با بیان این که انسان باید هر دو خصلت درشت‌خویی و نرم خویی را باهم داشته باشد، گفت: در قرآن هم درشتی آمده است و هم نرمی، البته اول بیان نرم آمده است، همچنان که خداوند به موسی امر کرد به سوی فرعون برود و با او به نرمی صحبت کند و پس از این که فرعون نپذیرفت و به ظلم خود ادامه داد، آنگاه خداوند چهره‌ی درشتی را از خود نشان داد.

 وی افزود: قرآن کتاب هدایت است که در آن نشان داده است که هرکس راه فرعون را برود سرانجام او را خواهد داشت. ما هم اگر مثل فرعون عمل کردیم همانند او غرق خواهیم شد، منتها غرق‌ شدن‌ها همیشه یکسان نیست. در این مقطع زمانی هم مسئولین باید بفهمند هرچه دارند از مردم دارند و اگر هوای مردم را نداشته باشند یک روزی همین مردم آنها را پایین می‌کشند.

اسم‌ها عوض شده، رسم‌ها همان است

این کارشناس مذهبی با بیان این‌که امیرالمومنین ویژگی درشتی و نرمی را با هم داشت و اوج نرمی امیرالمومنین با خوارج بود به بیان تاریخ حکمیت و جنگ نهروان و حکومت معاویه پرداخت و گفت: تاریخ حکومت امیرالمومنین آینه‌ی روزگار ماست، اسم‌ها عوض شده است اما رسم‌ها همان است. آن زمان شام بود امروز آمریکا، آن زمان عراق و کوفه بود امروز ایران و تهران. معاویه و عمروعاص امروز ترامپ و نتانیاهو شده‌اند و آن زمان می‌گفتند امیرالمومنین امروز می‌گویند رهبری.

وی اشاره کرد در آن زمان معاویه گروه گروه منافق به کوفه می‌فرستاد و از آن ها می‌خواست در کوفه آشوب به پا کنند و افرادی چون اشعث هوای او را داشتند و اشعث آن زمان منافقین و مخالفین امروز هستند و اگر ما همان راهی را رویم که مردم کوفه‌ی آن زمان رفتند و با خارج نشینان و مخالفان و منافقین کشورمان هم صدا شویم به مراتب سرنوشت ما تلخ‌تر و بدتر از سرنوشت مردم کوفه خواهد شد.

+ دیـــدگاه