ثبت دیدگاه

تا خودت نخواهی سرنوشتت تغییر نمی کند

حجت الاسلام جدیدی

ولادت منجی عالم بشریت:

تا خودت نخواهی سرنوشتت تغییر نمی کند

۳۱ / اردیبهشت / ۱۳۹۶ - ۳:۰۲ ب.ظ

ویژه برنامه جشن میلاد امام زمان عج الله در بهشت هیئت هفتگی عاشوراییان با سخنرانی حجت الاسلام جدیدی برگزار شد. وی انتظار فرج به معنای درست را آماده و فعال بودن در راستای امر فرج دانست. در پایان آقای طالبی مدیحه سرای پرداخت.

حجت الاسلام حامد جدیدی گفت: در زمان حاضر وظایف منتظران مهیا کردن زمینه های ظهور است. مهمترین مشکل ما این است که مهدویت را ناقص شناخته ایم و ناقص عمل می کنیم باید آن را جامع و کامل بشناسیم.

۱۲۴ هزار پیامبر تبلیغی و تشریعی آمده و اقوام مختلف را به سمت خدا هدایت کرده اند. قتل انبیاء بعد از انحراف بنی اسرائیل نشان داده که بشر این گونه هدایت را نمی‌پذیرد بنابراین در امامت روش هدایت تغییر کرد. در آن زمان، پیامبران خودشان به سراغ مردم می رفتند و آن ها را هدایت می کردند ولی در امامت انسان ها خودشان باید به سمت شان بروند و از آن ها مطالبه کنند تا هدایت خاص امام برایشان فراهم شود پس تا خودت نخواهی سرنوشتت تغییر نمی کند.

هر جریانی که ادعای اصلاح جامعه را دارد خداوند به او فرصت می دهد پس پرودگار عدالت را برای بشر پیاده کرده است و اینکه عدالت را جست و جو کنی یا نه! به خود شخص بستگی دارد. بهترین شرایط برای شیعیان زمان امام باقر و امام صادق علیهم السلام بود که مردم می توانستند به ائمه رجوع کنند. در  زمان غیبت نیز باید به سراغ راویان احادیث برویم تا هدایت شویم و سبک زندگی دینی شکل بگیرد.

برای زندگی دینی مهمترین وجه کلمه ی لا اله الا الله است و باید نظام ما یک نظام دینی باشد. اول باید اله های شرک آلود و جنود آن را نفی کرد تا بعد به الله برسیم. سبک زندگی، مدیریت اقتصاد فرهنگ و… همه باید توحیدی شوند. بشر باید جریان مهدویت را به طور جدی با مراجعه به راویان حدیث و علما پیش بگیرند و علما باید مواظب باشند که مانند علمای بنی اسرائیل نشوند. علما باید سخن دین را بگویند و مدیریت و مسائل را از دل دین استخراج کنند و حب مال و قدرت نداشته باشند و از نفسشان صیانت کنند. در حلال ها به حداقل ها اکتفا کنند و ساده زیست باشند.

شیعه باید زمان شناس باشد

 این فعال فرهنگی افزود: در مقطع تاریخی حساسی هستیم و درگیر موضوعات پیچیده شده ایم و این خاصیت فتنه های آخرالزمانی است چرا که اشرافیت قانونمند و جامعه‌پذیر می‌شود. مبانی سبک زندگی از علمایی گرفته شده است که برخی از آن ها خودشان اشرافی شده اند و با مغالطه اسلام اشرافی را به شما تقدیم می کنند. ما باید علمای واقعی را بشناسیم و از آن ها  تبعیت کنیم چرا اگر در زمان خودمان نفهمیم که چه کنیم، شیعه را حداقل ۴۰۰ سال به عقب می‌بریم. تربیت علمای اشرافی باعث شده که جمهوری اسلامی تضعیف شود و فرصتی که شیعه دارد از بین برود.

قرآن برای فتنه های آخرالزمان به شما مبنا داده است. در آیه ی ۱۲۰ سوره ی بقره می فرماید: یهود و نصارا از شما راضی نمی شوند تا اینکه به دین آن ها در بیایید.

شیعه باید زمان شناس باشد و متناسب با زمانش رفتار کند. در جامعه ی کنونی اشرافیت عادی سازی شده است و بعضی از افراد در لباس دین سیره ی امیرالمؤمنین را قبول ندارند. باید آن ها را شناخت و از آن ها دوری کرد.

+ دیـــدگاه