ثبت دیدگاه

تا محرم از خود مواظبت کنید

چهل روز تا محرم

40روز مانده به قرار عاشقی؛

تا محرم از خود مواظبت کنید

۱۳ / مرداد / ۱۳۹۷ - ۴:۲۱ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان ویژه برنامه ۴۰ روز مانده به محرم را سه شنبه نهم مردادماه با سخنرانی حجت الاسلام موسوی مطلق و مداحی حاج محمد یزدخواستی برگزار کرد. موضوع سخنرانی در این برنامه پیرامون آمادگی برای ورود به محرم، صدق محض و معنویات در زندگی بود.
این مجموعه فرهنگی طبق رسم هرساله خود اولین ویژه برنامه ۴۰ روز مانده به ایام محرم الحرام را با حضور خادمان روضه عاشوراییان و خانواده هایشان برگزار کرد که یکی از آیتم های ویژه این مراسم شروع نذر قرائت زیارت عاشورا برای آمادگی خادمی در آستان اباعبدالله بود.
حجت الاسلام موسوی مطلق در سخنرانی خود برای آمادگی ورود به محرم گفت: از الان طوری قدم بزنید که امسال اتفاقات خوبی در محرم برایتان رقم بخورد. قبل از محرم با دستتان حرف بزنید چون در محرم به آن نیاز داری، می خواهی برای امام حسین سینه بزنی. در محرم با کدام جزء از بدنت کار داری؟ باید احترام همان جزء را نگه داری. با چشمانت حرف بزن، هر چیزی را نبیند. چون می خواهم شب اول محرم در آسمان وجود من، خشکسالی نیامده باشد. برخی سال های زیادی است که چشم هایشان خشکسالی گرفته و نمی توانند بر حسین فاطمه گریه کنند. خدا به ما ویژه لطف کرده که توفیق داشتیم در این مجالی حضور یابیم، رشد کنیم و گریه کنیم. اگر از همین الان مواظبت کنید محرم امسال خیلی خوب خواهد بود.
سخنران ویژه برنامه عاشوراییان تحصیل، ازدواج، ثروت، موقعیت شغلی و اجتماعی را صورت مادی زندگی دانست و گفت: اینها گمشده های زندگی ما نیستند. برخی اسم دین را یدک می کشند ولی ملتزم به آداب دین نیستند و فقط اسمشان شیعه، مسلمان و یا مسیحی است. ما در اصول دین تقلید نداریم چرا که اگر تقلید کنید باخته اید. باید خودمان به دنبال توحید، معاد و امامت برویم. هیچ دینی به اندازه اسلام، آزادانه اجازه تحقیق کردن درباره اصول خود را نداده است. در برخی از فرق حتی خواندن کتاب های دیگر ادیان هم ممنوع و حرام است. تمامی اصول و قوانین اسلام قوی، متقن و استوار است و از عهده شبهات دینی بر می آید.
خدا و اهل بیت خریدار صدق محض هستند
حجت الاسلام موسوی مطلق با اشاره به داستان جذاب زندگی زوج مسیحی که در جستجوی معنویات و آرامش گمشده زندگی خود بیشتر ادیان را تجربه کرده بودند گفت: این زوج ادیانی را که تا آن زمان معرفی شده بود را تجربه کردند و به هر کدام حدود یک سال ملتزم بودند اما گمشده خود را نیافتند و به این نتیجه رسیدند که باید در جستجوی گمشده خود سفر کنند؛ به کشورهای آسیایی مثل چین، تبت، هندوستان، پاکستان و… سفر کردند. به انواع کیش ها درآمدند اما به نتیجه نرسیدند.
وی از سفر آخر این زوج به ایران و بازدید از حرم امام رضا علیه السلام و تجربه دین اسلام گفت و ادامه داد: زوج مسیحی به ورودی حرم رسیدند. خادمی که از نوع پوشش آن ها متوجه شد مسلمان نیستند آن ها را به حرم راه نداد. اما این مکان جذبه ای داشت که با دیگر اماکن تاریخی که در دنیا دیده بودند متفاوت بود. همسرش گفت: این راه ندادن، علامتی بود برای ابطال اعتقاد آن ها که «هرکس هرجا هرچه بخواهد به او می دهند چون آن ها زنده هستند.» این هم یکی دیگر از دروغ هایی است که به اسم دین شنیدیم. در همین حال آقایی دست فروش به زبان محلی خودشان (گویش انگلیسی) جلو می آید و با آن ها احوالپرسی می کند و علت ناراحتی شان را جویا می شود. قصه را تعریف می کنند. مرد دست فروش یک جمله به آن ها می گوید: برگردید. گفتند: راهمان نمی دهند. سپس کلماتی را می گوید که زوج مسیحی تکرار می کنند و دوباره تکرار می کند: برگردید، من گفته ام راهتان دهند و این زوج مسلمان شده دست امام رضا علیه السلام بودند.
این فعال فرهنگی در بخش پایانی صحبت های خود بیان کرد: تمام اراده ها از آن خداست. اراده کند همه چیز دیده می شود و اراده کند هیچ کس، هیچ چیز نمی بیند. آنچه زوج مسیحی داشت صدق محض بود. دیر آمدند اما زود گرفتند. در خانه ی خدا و اهل بیت صدق محض می خرند.

+ دیـــدگاه