ثبت دیدگاه

تقدیر از یک جریان فرهنگی کشوری

photo_2018-04-15_11-04-38

اتفاق ویژه ی روز عاشوراییان؛

تقدیر از یک جریان فرهنگی کشوری

۲۵ / فروردین / ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷ ب.ظ

نشان ویژه عاشوراییان برای اولین بار به یک جریان فرهنگی مردمی کشوری اعطا شد.

نشان عاشوراییان که اختصاص به افراد موثر در زمینه فرهنگی و کسانی که به نوعی دلگرم کننده و یاری دهنده این مجموعه فرهنگی هستند، است؛  این بار به حسن مرادی مدیر موسسه جهادی بلاغ مبین تعلق گرفت. این مجاهد فرهنگی جوان، عضو نخبگان رهبری حوزه علمیه قم، استاد سطح عالی حوزه های علمیه قم و تهران، عضو سابق گروه علمی و فقه مدارس سفیران کشور، پژوشگر موسسه تحقیقاتی امام باقر علیه السلام، استاد و عضو شورای اندیشه ورز دانشکده علمی کاربردی جهادی امام رضا علیه السلام، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش آموزان منطقه ۱۵ تهران، نماینده فعلی طلاب و فضلای تهرانی در حوزه علمیه قم و… است، همچنین می توان در بخشی از سوابق جهادی وی به عضو موسس هیئت امنای تشکل فراگیر تبلیغ گروهی، تبلیغ در مدارس آموزش و پرورش، شهرها و روستاهای کشور، موسس و مدیریت موسسه جهادی بلاغ مبین با ۵ گروه فعال در کشور و خارج از کشور، مدیریت بیش از ۵۰ اردوی جهادی و تبلیغی، مسئول شورای تبلیغی تهران در دفتر تبلیغات اسلامی و… اشاره کرد.

حجت الاسلام مرادی در جمع خانواده عاشوراییان با اشاره به این حدیث امام صادق علیه السلام که هرکس ما را دوست دارد، عملش مانند عمل ماست گفت: شاخصه محبت به اهل بیت عمل و رفتار ماست، کسی که بر محبت اهل بیت علیهم السلام از دنیا رود شهید محسوب می شود و خداوند به رسول اکرم (ص) می فرماید: اگر دوستدار من هستی، فقرا را دوست داشته باش و با آن ها همنشین باش. ائمه اهل عمل، فعالیت و کار بودند و اگر ما بخواهیم معنی این روایت ها را متوجه شویم باید با فقرا، کارتن خواب ها و خرابه نشین ها هم نشین شویم.

این فعال فرهنگی با تشریح سیره امیرالمومنین و توجه ایشان به یتیمان و فقرا و وقف در راه خدا بیان کرد: عنایت حضرات معصومین به فقرا یادآور می شود که در هر مقام و منسبی که هستی باید وقتی را برای هم نشینی با فقرا و کارهای یدی داشته باشی. ما کارهای فرهنگی بزرگی در شهر انجام می دهیم ولی رهبر معظم انقلاب می فرماید: اردوهای جهادی و هم نشینی با مردم، شما را از تافته جدا بافته بودن خارج می کند و خیر این کار بیشتر به خود شما می رسد تا به آن مردمی که به آن ها خدمت می کنید.

خلق مخاطب کنید

وی از مجموعه فرهنگی عاشوراییان تقاضا کرد در برنامه های خود حضور در مناطق محروم و حاشیه نشین شهر اصفهان را مدنظر قرار دهد و کمک هایی من جمله جمع آوری ارزاق و فعالیت هایی زیربنایی انجام دهد و با توجه به اینکه در بحث تولید محصولات، عاشوراییان فعال است، زمینه ای برای اشتغال خانواده های محروم فراهم کند و بازارچه های خیریه ای برپا شود تا محصولات آن ها به فروش برسد.

مدیر جوان موسسه بلاغ مبین در روز عاشوراییان متذکر شد: دشمنان ما همچون وهابیون، بهاییت و… نیز در مناطق محروم فعال هستند و در کل دنیا تبلیغ می کنند و در پایان با پخش کلیپی از مجموعه ای بهایی که در حاشیه شهر شیراز فعالیت می کردند و با کار غیر مستقیم بدون اینکه حرفی از بهاییت باشد؛ بر روی مردم تأثیر می گذاشتند گفت: به دلیل اینکه حکومت ما اسلامی است فضا برای تبلیغ تشیع باز است در این عرصه فعال باشید و با خدمت به مردم خلق مخاطب کنید.

+ دیـــدگاه