ثبت دیدگاه

تیم سرود عاشوراییان پتانسیل زیادی دارد

شب-ششم-محرم-97-5

اعضای گروه سرود حرفه ای و موسیقی دان هستند؛

تیم سرود عاشوراییان پتانسیل زیادی دارد

۲۸ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۶:۱۹ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان حدود چهار سال است که تلفیقی از نمایش‌های عاشورایی را همراه با سرود اجرا می‌کند که با استقبال مخاطبان روبرو شده است اما امسال بر خلاف سال های گذشته گروه نمایش و سرود به صورت مجزا به اجرا پرداختند.

هادی پورشفیعی اعضای تیم سرود را ۵۰ نفر برشمرد که هر شب ۳۰ نفر برای اجرای سرود به روی سن می آیند و گفت: تمامی کارها در استودیو ضبط شده است و سرود حضرت علی اکبر علیه السلام با دو تک خوان اجرا شد که اجرای مشترک وی با کیوان رمضان پور می باشد.

مسئول سرود عاشوراییان درباره اینکه سرود جدیدی به سرودهای قبلی اضافه شده بیان کرد: امسال گلچین سرودهای سال ۹۵ و ۹۶ را اجرا کردیم و کار جدید نساختیم. به دلیل اینکه سرودها یک بار پخش شده بود و در اذهان عموم باقی نمانده بود. همچنین امسال اجرای سرود و نمایش از هم جدا شد. به این دلیل که برای انجام کار تیمی انرژی زیادی لازم بود البته اعضای تیم سرود انرژی و توان اجرای فوق العاده ای داشتند.

وی متذکر شد: تمام اعضای تیم سرود، موسیقی می دانند و سواد موسیقی دارند. چندین سال است که حرفه ای مشغول به کار هستیم و اعضای تیم واقعا قوی هستند. تمرینات سرود در نگارستان و خانه هنرمندان بیش از یک ماه قبل ایام محرم انجام شده و همه گروه حرفه ای هستند. متأسفانه به خاطر محدودیت زمان اجرا در مراسم، از تمام پتانسیل و توانایی تیم سرود استفاده نشده است. به این مساله ایمان داریم که اگر مجموعه عاشوراییان در بحث سرود تمرکز خاصی داشته باشد توانایی اعضا بیشتر از این است و بهتر می توانند کار کنند. امسال بسیاری از سازمانها و ارگان های دیگر به خاطر کیفیت اجرای سرودها حاضر بودند برای تهیه آلبوم و حقوق مادی و معنوی هزینه کنند که اسناد آن موجود است.

پورشفیعی در ادامه افزود: امسال می توانستیم در بحث سرود چند کار انجام دهیم مانند اینکه جذب نیرو داشته باشیم، کلاس برگزار کنیم و اعضای جدید برای سال بعد آموزش ببینند اما چیزی که مجموعه از ما می خواهد یک آیتم پنج دقیقه ای برای مراسم محرم است و متاسفانه این پتانسیل ذبح می شود. اگر جای بیشتر و بهتری برای پخش و انتشار داشته باشد، بهتر است.

وی درباره کیفیت اجرای سرودها گفت: اینکه سرودی ماندگاری داشته باشد، سطح کار است. اگر سرودهای دانش آموزی را گوش کنید متوجه خواهید شد کیفیت کار تیمی ما بسیار متفاوت است. خسته کننده نیست، حالت حزن را منتقل می کند. مداحی دارد، پیام را به مخاطب منتقل می کند؛ از اشعار قوی استفاده شده و سعی کردیم از همه رده های سنی در گروه سرود استفاده کنیم.

مسئول گروه سرود عاشوراییان به تغییر لباس اعضا اشاره و بیان کرد: از بخش خواهران طرح هایی فرستاده شد و از آن ایده گرفتیم. در عین حال که سعی کردیم سنتی باشد در کنار آن مذهبی و فاخر بودن لباس هم لحاظ شد. در دوخت این فرم ها از پارچه ترمه ابریشمی استفاده شده و به لحاظ کیفیت خوب است و توسط یکی از مادران اعضای مجموعه دوخته شده است.

+ دیـــدگاه