ثبت دیدگاه

جلوه حقیقی ولایت با کار جمعی است

photo_2018-02-22_02-01-09

حجت‌الاسلام سرلک؛

جلوه حقیقی ولایت با کار جمعی است

۰۳ / اسفند / ۱۳۹۶ - ۵:۵۳ ب.ظ

در دومین شب از شب های ویژه برنامه ما طایفه‌ای پر اراده‌ایم، حجت‌الاسلام سرلک کار جمعی و کار گروهی را تجلی ماجرای ولایت دانست و اظهار داشت با عبور از پیچ تاریخی انقلاب می‌توانیم به «قالوا بلی» که به خداوند گفته‌ایم، تحقق اجتماعی دهیم.
حجت‌الاسلام سرلک با بیان این که اهداف انسان‌ها در ساختن خود بسیار موثر است گفت انسان ها گاهی به این خلاء بزرگ یعنی اهداف خود توجهی نمی‌کنند و به راحتی از آن می‌گذرند. بزرگ‌ترین مسئولیت را انسان در قبال خود دارد. خودی که انسان قرار است در قبال انجام یا ترک هر عملی به شرح صدر برسد. طبق آیات قرآن مجید اگر خدای متعال اراده اش تحقق بگیرد که کسی یا جامعه ای را هدایت کند، آن جامعه شرح صدر پیدا می کند.
حجت‌الاسلام سرلک در ادامه سخنان خود به این اشاره کرد که شیطان به دلیل وارد نشدن در دایره ولایت از درگاه حق رانده شد. در واقع به توسعه‌ی قدرت حضرت حق از طریق جامعه و از طریق هدایت جمعی اعتقادی نداشت و به حضرت آدم سجده نکرد. کار جمعی و کار گروهی تجلی ماجرای ولایت است و بزرگ‌ترین ایراد ما به خصوص در مکان‌های مذهبی این است که کارهای جمعی و گروهی‌مان آسیب‌های جدی خورده است و یعنی این که اشخاص به ناتوانی‌ها و نقاط ضعف خود نپرداخته‌اند.
وی با اشاره به گفته رهبری که انقلاب اسلامی در یک پیچ تاریخی است گفت پیچ تاریخی یعنی به اندازه عمرمان فرصت داریم به آن «قالوا بلی» که به خدا گفتیم تحقق اجتماعی بدهیم. امام و شهدا داربست‌های آن را زدند و حال نوبت ماست که بار این انقلاب را به دوش بکشیم فارغ از آن نظام بروکراسی و نظام دیوان سالاری که نشان داد نمی‌تواند بار انقلاب را به دوش بکشد. بنابراین باید نگاه خود را تغییر دهیم.

+ دیـــدگاه