ثبت دیدگاه

جهاد «۵۰۰» مبارز در حرکت دوم

وحید ملتجی

از ابتدای سال 94

جهاد «۵۰۰» مبارز در حرکت دوم

۲۹ / فروردین / ۱۳۹۳ - ۱:۲۳ ب.ظ

وحید ملتجی در هجدهمین جلسه سنگر اجتماعی عنوان کرد: «همه سربازان جنگ نرم می توانند در عملیات اجرایی حرکت دوم عاشوراییان فعالیت کنند. سال ۹۳ آخرین سالی است که قول داده ایم گردان ۵۰۰ نفره را برای حرکت دوم تشکیل می دهیم. یعنی قرار است عاشوراییان از ابتدای ۹۴ دیگر رسما کار اصلی و رسمی اش را با این ۵۰۰ نفر انجام دهد. امیدواریم تا پایان امسال گردان «۵۰۰ مبارز» آماده شود. یکی از دلایل تقسیم بندی فعالیت عاشوراییان تحت عنوان حرکت اول و حرکت دوم همین بود که ما زیر حرکت اول خطی کشیدیم و گفتیم از اینجا به بعد عده ای می توانند برای حرکت دوم  به عاشوراییان اضافه شوند. الان قرار است افراد جدید در حالی به مجموعه اضافه شوند که مدل فعالیت و نوع آن عوض شده است».

وی افزود: «با توجه به موضوع جلسه امروز که بحث هم افزایی فعالیت های فرهنگی است آغاز این مساله نیز از امروز است و همین جا به بچه های سنگر و هم سنگری ها اعلام می کنیم که مجموعه الان برای ورود شما به حرکت دوم آماده است. هر کس با تخصصی که دارد در جای خودش قرار بگیرد. تخصص های مورد نیاز حرکت دوم زیاد است بنابراین آماده ایم از همه خانم ها و آقایان مطابق توانمندی و علاقه و فرصتی که دارند ثبت نام کنیم. می خواهیم در سال ۹۳ این اتفاق بیافتد که همه با فکر اندیشه و برنامه مشخص کاملا آماده شوند».

رییس شورای سیاست گذاری عاشوراییان در مورد عنوان گردان سربازان جنگ نرم گفت: «عنوان این گردان «۵۰۰ مبارز» نام گذاری شد که این انتخاب بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است. آقا جهاد را اینگونه تعریف می کنند: « معیارِ جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسىِ ما در کلمه «مبارزه» وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است؛ فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده مبارز؛ نویسنده غیر مبارز. عالِم مبارز؛ عالِم غیر مبارز. دانشجوى مبارز و طلبه مبارز؛ دانشجوى غیر مبارز و طلبه غیر مبارز. جامعه مبارز و جامعه غیرمبارز. پس، جهاد یعنى «مبارزه».

در مبارزه، دو چیز حتماً لازم است: یکى این‌که در آن جدّ و جهد و تحرّکى باشد. انسان در رختخواب یا در پستوىِ خانه که نمى‌تواند مبارزه کند! در مبارزه، باید جدّ و جهدى وجود داشته باشد. اگر چه در صُوَرى، مبارزه با نفس هم میدانهایى دارد؛ اما حالا مثالهایى که مى‌زنیم براى مبارزات اجتماعى و اینهاست. پس، اوّل این‌که در آن جدّ و جهد و تلاش و تحرّک باشد. دوم این‌که، در مقابلش دشمنى باشد.

مبارزه، در آن‌جا که دشمن نیست، معنا ندارد. پس، جهاد متقوّم بر این دو رکن است: یکى این‌که در آن جدّ و جهد باشد؛ دیگر این‌که در مقابل دشمن باشد. اگر کسى علیه دوست جدّ و جهد کند، این جهاد نیست؛ بلکه فتنه و اخلال است». (۲۰/۰۶/۱۳۷۳)

با توجه به این بیانات بود که عنوان «۵۰۰ مبارز» را برای این گردان انتخاب کردیم».

+ دیـــدگاه