ثبت دیدگاه

حس خوب میزبانی در محله ادب عاشوراییان

شب سوم محرم 95 (69)

واشیانی پور، عضو شورای شهر اصفهان:

حس خوب میزبانی در محله ادب عاشوراییان

۱۵ / مهر / ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷ ب.ظ

در سومین شب روضه سوگواری اباعبدالله خانم ندا واشیانی پور عضو شورای اسلامی شهر اصفهان میهمان ویژه ی عاشوراییان بود. وی از کلیه غرفه ها دیدن کرد و گفت: عاشوراییان از همان ابتدای ورود تا راهرویی که منتهی به خیمه می شود انسان را به وجد می آورد و آماده ی ورود به یک روضه ی با شکوه، با حالی خوب می کند!

خانم نفر مدیر اجرایی ستاد محرم این مجموعه فرهنگی پس از پذیرایی ستاد استقبال و اهدای محصولات جدید به خانم واشیانی پور در مورد اولین سالی که عاشوراییان اقدام به پذیرایی از میهمانان امام حسین (ع) با دمنوش کرد، توضیح داد و گفت: خوشبختانه بعد از چند سال مداومت عاشوراییان بر این کار خوب، اکنون برخی از روضه های دیگر هم از دمنوش برای پذیرایی استفاده می کنند. همچنین در مورد برنامه ریزی هایی که حداقل ۶ ماه قبل از شروع محرم برای برگزاری مراسم روضه عاشوراییان انجام می شود برای این عضو محترم شورای شهر اصفهان توضیح داد.

عاشوراییانی ها فکر همه جا را کرده اند

خانم واشیانی پور پس از دیدن دکور محله ی ادب در حیاط روضه گفت: «شما عاشوراییانی ها فکر همه جا را کرده اید! فکر ساخت یک پاتوق برای صحبت کردن و یا درست کردن غرفه هایی زیبا. به نظرم همه ی مردم با دیدن دکور محله ادب عاشوراییان حس خوب میزبانی را احساس می کنند و میزبانی خوب شما کادر خواهران حتی از پارسال هم پر شور و شوق تر است. از همان ابتدای حیاط که غرفه ی دمنوش خانه را ساخته اید و از کلیه میهمانان با دمنوش های بسیار سالم، جدید و خوشمزه پذیرایی می کنید تا راهرویی که منتهی به سالن اصلی روضه می شود و خانم هایی با خوش رویی خوش آمدگویی می کنند، همه و همه انسان را به وجد می آورد و آماده ی ورود به یک روضه ی با شکوه، با حالی خوب می کند! راهروی اصلی که نور کمی در آن است و با چراغ هایی رنگی آن را تزئین نموده اید و خادم هایی که به میهمانان خوش آمد می گویند، باعث می شود استرس و خستگی هایی که آدم ها در طول روز داشته اند از تنشان بیرون رود و با شادابی وارد روضه امام حسین (ع) شوند.»

رساندن مردم به کمال با شعار امسال عاشوراییان

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در مورد شعار امسال عاشوراییان تحت عنوان «این شهر ادب دارد» با زیر عنوان «ادب آداب دارد» نیز خاطرنشان کرد: «به نظر من جمله ی دوم، جمله ی اول را تکمیل می کند و به ما می فهماند که منظور شما از ادب در جمله ی اول چیست؛ اما کلمه ی ادب هم در اشعار فارسی و هم در دین ما و از هر لحاظی که به آن نگاه کنیم بار معنایی زیادی دارد. در احادیث و روایات خیلی بر مسئله ی ادب تأکید شده است. به نظرم شما با این شعار هم همه ی مردم این شهر را به خاطر داشتن ادب تشویق کرده اید و هم به همه ی آن ها تذکر داده اید که باید ادب داشته باشند و با آوردن جمله ی دوم یعنی ادب آداب دارد در واقع خواسته اید ادب در نگاه، کلام، گوش و همه را گوشزد کنید و بگویید که ادب در کلام یعنی اینکه نباید حرف ناروا بزنیم؛ ادب در نگاه یعنی هر چیزی را نباید ببینیم و ادب در شنیدن هم یعنی نباید هر چیزی را بشنویم و اگر همه این آداب را رعایت کنیم به کمال می رسیم. در نتیجه من فکر می کنم که شعار امسال عاشوراییان می خواهد همه مردم را به کمال برساند!»

وی در مورد نظر مسئولینی همچون اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در مورد عاشوراییان بیان کرد: همه ی مسئولین احترام ویژه ای برای این مجموعه ی فرهنگی قائل هستند و به هر نحوی که بتوانند در هر زمینه ای به آن کمک خواهند کرد تا به اهداف خود برای فرهنگ سازی و جا انداختن سبک زندگی دینی در زندگی های مردم برسد.

+ دیـــدگاه