ثبت دیدگاه

حضور پررنگ نسل جدید؛ تولد دوباره عاشوراییان است

photo_2018-04-16_11-26-03

رییس شورای مرکزی عاشوراییان؛

حضور پررنگ نسل جدید؛ تولد دوباره عاشوراییان است

۲۷ / فروردین / ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵ ق.ظ

روح الله فرشادفر جمعه ۴۲ فروردین ماه در اجتماع خانواده بزرگ عاشوراییان گفت: از دانش آموزان انتظار می رود علاوه بر حضور پررنگ خود در فعالیت ها، ارتباط بین هم نسلان و دعوت به حضور آن ها در مجموعه را تقویت کنند که مهم ترین رکن این استمرار تحرک و فعال بودن آنهاست.

در نوزدهمین سال تاسیس مجموعه فرهنگی عاشوراییان ویژه برنامه «صبح روز عاشوراییان» با حضور خانواده بزرگ این مجموعه فرهنگی برگزار گردید. در ابتدای این مراسم رییس شورای مرکزی عاشوراییان ضمن تبریک سال نو از کلیه اعضا و خانواده های آنان که در سال گذشته با حضور موثر خود در پیشبرد اهداف عاشوراییان تأثیرگذار بودند، سپاسگزاری کرد و گفت: استمرار این فعالیت ها و دعای خیر والدین یاری گر ما بود که ۱۹ سالگی عاشوراییان هم با خوبی، نقاط قوت و کاستی هایی طی شد. امیدواریم که شجره طیبه سال های سال پویایی خود را حفظ کند و بتواند در عرصه فعالیت های فرهنگی اثرگذار باشد.

این فعال فرهنگی با اشاره به دوره ی جدید برنامه ریزی مجموعه به معرفی و حضور نسل دوم و سوم عاشوراییان در ترکیب جدید شورای مرکزی پرداخت و بیان کرد: تلاش شد در دوره ی جدید برنامه ریزی مجموعه، حضور نسل جدید عاشوراییان در تصمیم گیری های مجموعه تقویت شود و از نسل های بعدی که سابقه فعالیت و حسن شهرت خوبی در بین اعضا دارند و به تعبیری نماینده سلایق مختلف اعضا هستند، در شورای مرکزی بهره مند شویم. شورای مرکزی با ترکیب اعضای جدید، سیاست جدی و پیگیر و نقش آفرینی بیشتر در فعالیت های مجموعه خصوصاً در حوزه برنامه ریزی، نظارت و پایش فعالیت ها را در دستور کار دارد که بتوانیم این شجره طیبه را بیش از پیش بالنده کنیم.

لازم به ذکر است ترکیب جدید شورا با حضور آقایان روح الله فرشادفر، سید حمیدرضا همراه، امیر محزونیه، سجاد امیری، مسعود عشاقی و خانم ها سلیمی و فرشادفر فعالیت خواهد کرد. حسن ترکیب شورا بهرمندی از اعضایی است که سابقه فعالیت اجرایی دارند و به صورت جدی و عمیق پیگیر مباحث خواهند بود؛ از این جهت تصمیمات صرفا جنبه شعاری و نمادین نخواهد داشت .

حضور عملیاتی دانش آموزان اتفاق خوب عاشوراییان

فرشادفر در بخش بعدی صحبت های خود به مرور یک اتفاق خوب در سال گذشته اشاره و بیان کرد: چیزی که در سال گذشته به من انرژی و انگیزه زیادی داد و امیدم را به آینده مجموعه بیشتر کرد، حضور پر رنگ، جدی و اثربخش دانش آموزان در برگزاری مراسم محرم بود. سوگواره محرم را به نوعی جشن تولد عاشوراییان می دانم. از این جهت که سرمایه اجتماعی، انگیزه ها، تجمع نیروها و انرژی که یک سال مجموعه به آن نیاز دارد در آن تولید و ذخیره می شود. خوشبختانه هم در بخش خانم ها و هم آقایان حضور دانش آموزان به صورت عملیاتی محسوس بود. امسال بخش عمده ای از فعالیت ها توسط نسل جدید مجموعه شکل گرفت که مهمترین، بهترین، اثربخش ترین و ماندگارترین اتفاق خوب سال ۱۹ بود. استمرار این بحث نیازمند لوازمیست که بخش عمده آن ناظر به ارتباط نوجوانان با مجموعه می باشد که به حمدالله تقویت شده است. از دانش آموزان انتظار می رود علاوه بر حضور پررنگ خود در فعالیت ها، برنامه های تبلیغی، ترویجی و تربیتی آدم های شدیدا ارتباطی باشند. ارتباط بین خودشان، هم نسلان و دعوت به حضور هم نسلان خود در مجموعه را تقویت کنند. مهمترین رکن این استمرار تحرک و فعال بودن دانش آموزان است که به حمدالله این اتفاق شکل گرفته است.

رییس شورای مرکزی ادامه و تحقق حرکت ها و جریان های فرهنگی را به واسطه حضور نسل بعدی در راستای اهداف دانست و متذکر شد: از لوازم تقویت حوزه آموزش مجموعه می باشد که در این زمینه از حضور یک تیم تعلیم و تربیت متشکل از خواهران و برادران با دغدغه ی آموزشی و تربیتی که از جنس اجرا هستند بهره مند هستیم. گاهی اوقات حوزه آموزش به واسطه اینکه بعضاَ نگاه صرف آموزشی در آن بوده آسیب دیده است؛ اما اکنون دوستانی متولی این جریان هستند که جنس شان، جنس تعلیم و تربیت است و به تعبیری افق تعلیم و تربیت مجموعه را می شناسند و می دانند که به دنبال چه اهدافی در این حوزه هستیم. از لوازم تکرار این رویداد خوب، بحث ارکان آموزشی است که یکی از مهمترین پایه های آن حمایت والدین در این زمینه است.

استمرار شجره طیبه عاشوراییان با مشارکت اعضای قدیمی

وی  ابراز داشت: حضور و فعالیت  فرزندان شما در یک حرکت فرهنگی، مذهبی و اجتماعی صرف وقت و هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده شان است. بدانید که آموزش غیر رسمی که شامل فعالیت در کارهای اجتماعی یا مشارکت در NGO و جایی مثل عاشوراییان که کارها به صورت جمعی انجام می شود، آموزشی غیر رسمی و قطعاً ماندگارتر، آینده سازتر و زندگی سازتر از آموزش های رسمی است که بر آن تمرکز می کنیم. از این جهت حمایت شما از حضور فرزندانتان در مجموعه عاشوراییان یک سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت آن هاست  که در آینده نتایج آن را خواهیم دید.

این فعال فرهنگی در بخش پایانی صحبت های خود به رکن دیگر این استمرار که حضور و مشارکت اعضای قدیمی مجموعه در این جریان است اشاره داشت و گفت: حضور بچه های قدیمی که هر کدام حداقل سوابق ۱۹ ساله در فعالیت های مجموعه دارند، یکی از ارکان استمرار این حرکت است. قطعاً به حضور قدیمی های مجموعه چه در سوگواره محرم چه سایر برنامه ها با هر انگیزه، انرژی و سطح توانی نیاز داریم که انشاالله این شجره طیبه با استمرار حضور همه ما بتواند حیات خود را بیش از پیش حفظ و اثربخش باشد.

+ دیـــدگاه