ثبت دیدگاه

حضور پررنگ نوجوانان در شهر عاشوراییان

shab9moh98 (10)

رنگ و بوی دانش آموزی محرم مهم ترین دستاورد امسال؛

حضور پررنگ نوجوانان در شهر عاشوراییان

۳۰ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵ ق.ظ

امسال در ویژه برنامه «حسین نوری که خاموش نمی شود» قسمت های مختلف ستاد محرم مجموعه فرهنگی عاشوراییان در واحد خواهران و برادران بین دو معاون اجرایی تقسیم شده بود و معاونین وظیفه پیگیری امور و هماهنگی بین قسمت ها و به نتیجه رساندن کارها را بر عهده داشتند.

به گفته مسعود عشاقی معاون اجرایی ستاد محرم برادران، قبل از شروع محرم شرح وظایف هر قسمت براساس طرح و برنامه مصوب شورای اجرایی و مرکزی آماده می شود و برپایه آن، کارها زمان بندی و کنترل پروژه تهیه می گردد؛ سپس به صورت مرتب معاونین کارها را با مسئولین قسمت ها چک می کنند و در مراحل پایانی، کارها جزئی تر و به صورت میدانی بررسی می شود.

عشاقی در پاسخ به این سوال که امسال تعبیر شهر عاشوراییان از کجا آمد، بیان کرد: شهر عاشوراییان تعبیری است که یکی از مخاطبان مجموعه در فضای مجازی برای اجتماع سالانه عاشوراییان به کار برده و مجموعه اتفاقات و فضاهای ایجاد شده در روضه عاشوراییان را به «شهر عاشوراییان» تشبیه کرده است.

وی تفاوت اصلی روضه امسال عاشوراییان را با دیگر سال ها حضور حجت الاسلام شهاب مرادی دانست و عنوان کرد: حجت الاسلام مرادی توانستند به موضوع محرم کامل بپردازند و ارتباط عالی با مخاطب مورد نظر عاشوراییان برقرار کنند.

در این خصوص سارا حمزه ایل معاون اجرایی ستاد محرم خواهران افزود: تفاوت اصلی روضه محرم امسال حضور پررنگ دانش آموزان مجموعه و تشکیل شورای دانش آموزی بود که نوجوانان در تمام قسمت ها به نسبت توانایی هایشان قرار گرفتند و با راهنمایی و سرپرستی اعضای اصلی شورای عاشوراییان توانستند کارهایی که به آنها محول شده بود را به نحو احسن انجام دهند و عهده دار مسئولیت هایشان باشند که به نظرم تلاش آنها ستودنی ست.

علاوه بر این مسعود عشاقی عضو شورای مرکزی عاشوراییان تشکیل ستاد دانش آموزی را از نقاط قوت محرم امسال برشمرد و خاطرنشان کرد: از دیگر نقاط قوت ویژه برنامه امسال می توان به گذر دانش آموزی و برگزاری اولین مسابقه واقعیت افزوده کشور و همچنین تبلیغات شهری بسیار فراگیر و گسترده اشاره کرد.

حمزه ایل در پاسخ به این سوال که آیا به غیر مباحث سخنرانی به موضوع مسئولیت پذیری در دیگر آیتم ها پرداخته شد، گفت: موضوع مسئولیت پذیری برای مخاطبین در مباحث سخنرانی در نظر گرفته شده بود و برای خادمین اصلی مجموعه در انتظاری که ما از کادر داشتیم و محول کردن مسئولیت به آنها پرداخته شد که به نظرم مسئولیت پذیری در تک تک اعضای کادر به خصوص دانش آموزان دیده می شد.

در ادامه عشاقی درباره نظر مسئولین و چهره های شاخص کشوری از روضه عاشوراییان یادآور شد: مسئولین و موثرین از اینکه عاشوراییان توانسته با مخاطب نوجوان و با زبان خودشان ارتباط برقرار کند، ابراز خرسندی کردند و حضور پررنگ نوجوانان و دهه هشتادی ها از نکاتی بود که مورد توجه آن ها قرار گرفت.

عضو شورای مرکزی مهم ترین دستاورد عاشوراییان در دهه اول محرم الحرام ۱۴۴۱ را حضور دانش آموزان به صورت جدی در کادر اجرایی خواند و گفت: رنگ و بوی دانش آموزی محرم با برگزاری مسابقه واقعیت افزوده و بحث استعدادیابی دانش آموزان از دیگر دستاوردهای روضه امسال عاشوراییان بود.

+ دیـــدگاه