ثبت دیدگاه

خدمت رسانی تشکل های مردمی اهمیت دارد

IMG_20180101_115244

تولیت آستان قدس رضوی:

خدمت رسانی تشکل های مردمی اهمیت دارد

۱۱ / دی / ۱۳۹۶ - ۹:۲۰ ق.ظ

نخستین اجلاسیه بین المللی جوانان رضوی با حضور ۸۰۰ تشکل مردمی همکار آستان قدس، ششم و هفتم دی ماه در مشهد برگزار شد. در این گردهمایی مجموعه فرهنگی عاشوراییان به عنوان یکی از تشکل های موفق حضور داشت.
مراسم افتتاحیه اولین گردهمایی جوانان رضوی همکار آستان قدس با حضور تولیت و قائم مقام آستان قدس رضوی، اعضای مجلس خبرگان، نمایندگان ولی فقیه استان ها و تشکل های مردمی همکار آستان قدس در مشهد برگزار شد. این مراسم فرصتی برای تحکیم و تعمیق ارتباطات میان تشکل های مختلف مردمی با محوریت امام رضا علیه السلام برای وحدت جهان اسلام بود.
افتتاحیه با سخنرانی آیت الله علم الهدی امام جمعه شهر مشهد آغاز شد. وی اسلام را دین آزادی فکر و اندیشه معرفی کرد و بر ضرورت بصیرت افزایی و جریان شناسی برای مقابله با شگردهای شیطانی دشمنان تاکید کرد.
حجت الاسلام رضا غلامی دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری از دیگر سخنرانان این مراسم بود که پیرامون فراهم سازی مقدمات شکل گیری تمدن نوین اسلامی نکاتی را بیان کرد. در حاشیه این اجلاسیه کارگاه تجربه نگاری و تبادل نظر بین تشکل ها برگزار شد.
برگزاری کمیسیون های مختلف از دیگر حواشی این اجلاسیه بود که مجموعه عاشوراییان در آن حضور داشت شامل کمیسیون عملیات که منظور از عملیات کارهای اجرایی و عملیاتی است که استان ها در خصوص اجرای برنامه زیر سایه خورشید دارند. همچنین برخی برنامه ها به صورت عملیات مشترک تعریف می شود که مراکز فرهنگی همکار آستان قدس در استان ها و شهرستان ها برگزار خواهند کرد. کمیسیون تشکیلات خواهران که اخیرا در موسسه جوانان آستان قدس در حال شکل گیری است و سال گذشته نیز از عاشوراییان جهت شرکت دعوت به عمل آمد. کمیسیون خبر و مجازی نیز از دیگر بخش ها بود که به منظور توانمند سازی، فعالیت های مراکز فرهنگی در فضای مجازی برگزار شد.همچنین برگزاری سه کمیسیون تخصصی با موضوع جوان مومن انقلابی، آتش به اختیار، راهبرد و ماموریت تشکل و فعالان فرهنگی در شرایط امروز با حضور دکتر وحید یامین پور، حجت الاسلام مهدوی ارفع و دکتر امیرحسین بانکی پور برگزار شد.
حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی سخنران مراسم اختتامیه اجلاس بود. وی به اهمیت فعالیت تشکل های مردمی با لزوم خدمت رسانی این تشکل ها در جهت کسب رضای امام رضا علیه السلام و خدمت به محرومان تاکید کرد همچنین از سند اقدام مشترک ملی تشکل های جوانان رضوی ، کتاب روایت مصور ۱۰ دوره جشن های زیر سایه خورشید و نشان فضای مجازی جوانان رضوی رونمایی شد.

+ دیـــدگاه