ثبت دیدگاه

خودتان را به جریان روضه اباعبدالله بسپارید

شب پنجم محرم 98 (60)

در نزدیکی امام حسین علیه السلام؛

خودتان را به جریان روضه اباعبدالله بسپارید

۱۴ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۳:۱۸ ب.ظ

پنجمین شب ویژه برنامه «حسین نوری که خاموش نمی شود» با حضور موثرین شهری، سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی و مداحی حاج محمد یزدخواستی مصادف با ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۸ برگزار گردید.

در شب چهارم محرم الحرام خیمه عاشوراییان میزبان حمیدرضا فولادگر نماینده مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام مهدی اژه ای،سردار نصر، علیرضا نصراصفهانی نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان و اعضای آن شورا فریده روشن، نصیر ملت، شیرین طغیانی، شهردار شهرداری منطقه شش اصفهان محمدرضا برکت و مدیر روابط عمومی این منطقه نیره وکیل زاده بود.

گفتنی ست موثرین شهری پس از بازدید از روضه و گذر دانش آموزی از فعالیت های عاشوراییان ابراز خرسندی و رضایت کردند.

در این شب روح الله فرشادفر رییس شورای مرکزی عاشوراییان در جمع زائران حسینی، سبک سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی را سبک حکمت دانست و خاطرنشان کرد: بعضی دوستان از علاقه مندان منابر آقای مرادی هستند که با سبک و سیاق ایشان در جلسات آشنایی دارند اما برخی دیگر که مخاطبان ثابت برنامه های عاشوراییان هستند باید بدانند، سبک سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی به نحوی هست که از مخاطب در ارائه بحث بازخورد می گیرند، تخصص ایشان حوزه روانشناسی است و در بحث رسانه و ارتباطات صاحب سبک و مولف و در بحث منبر هم جز منبری های مشهور و خبره هستند. سبک سخنرانی حجت الاسلام مرادی علی القاعده وقتی روی منبر قرار می گیرند، براساس شوق، علاقه و بازخوردیست که از مخاطبان می گیرند.

مستمع، صاحب سخن را بر سر ذوق آورد

وی در ادامه افزود: سبکی که سخنران ارائه می دهد سبک حکمت است، سبکی که نظام خاص دارد و اگر ببیند مخاطب با بحثی ارتباط برقرار کرده است، عمیق تر پیش می رود و در حین آن پرانتزهایی را برای توضیح بیشتر لازم می بیند. مرادی می گوید: اگر وارد یک مثالی می شوم در بحث لازم می بینم و مخاطب باید در ذهن داشته باشد که جایی این پرانتز بسته می شود و ما به بحث اصلی برمی گردیم و کسی نباید در حال و هوای آن مثال بماند و کسانی که در موضوعات مثال زده شده، می مانند حس می کنند بحث ساختار و شاکله ندارد.

رییس شورای مرکزی با اشاره به این نکته که فلسفه اصلی روضه امام حسین علیه السلام در نزدیک قرار گرفتن مقام حضرت و سیر و سلوک معنوی با مداحی یا سخنرانی است گفت: استاد طاهرزاده در کتاب تفسیر زیارت عاشورا می گوید: روضه ای که شما سر و ته آن را بفهمید یعنی برای شما اتفاق معنوی نیافتاده و شما هنوز سرجای اول و به دنبال محاسبات منطقی و عقلانی خودتان هستید. تعبیر ایشان این است که در روضه امام حسین قرار است ما در مقام و مرتبتی که امام حسین برای آن به شهادت رسیدند حاضر شویم و قرار نیست نکته برداری کنیم، باید خودمان را در جریان روضه بدهیم و عاشوراییان معمولاً از سخنرانانی استفاده می کند که معرفت و علم ما را نسبت به اهل بیت زیاد کنند.

شایان ذکر است شب پنجم با سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی و موضوع مسئولیت پذیری و نفوذ جاهلیت در فرهنگ جامعه امروزی و مداحی حاج محمد یزدخواستی برگزار گردید و از دیگر آیتم های این مراسم قرائت زیارت عاشورا توسط قاری صابری و آیاتی از سوره آل عمران کلام الله مجید توسط قاری دافعیان، شعرخوانی حاج سید احمد حسینی و سرود عاشورایی با موضوع حضرت قاسم علیه السلام بود.

+ دیـــدگاه