ثبت دیدگاه

هوش هیجانی بالا عامل موفقیت

_MG_3483

احساسات خود را کنترل کنید؛

هوش هیجانی بالا عامل موفقیت

۱۹ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸ ق.ظ

حجت الاسلام شهاب مرادی در شب دهم ویژه برنامه «حسین نوری که خاموش نمی شود» متذکر شد: مسئولیت پذیری یعنی مسئولیت کاری که کرده ایم را بپذیریم؛ اگر اشتباهی کرده ایم عذرخواهی کنیم البته عذرخواهی به این معنا نیست آدمی که مدام اشتباه می کند و عذرخواهی می کند مسئولیت پذیر است.

سخنران مجلس سوگواری اباعبدالله عاشوراییان هوش هیجانی هرکس را مرتبط با پذیرش مسئولیت کارها دانست و عنوان کرد: در قبال کارهای خودتان مسئولیت پذیر باشید، مشکل جامعه را به اندازه ظرفیت خودتان حل کنید اگر حل نشد مهم نیست، تلاشتان را ادامه دهید، ۸۰ درصد موفقیت ها به هوش هیجانی برمی گردد؛ به این که انسان ها بتوانند احساسات خود را کنترل کنند.

وی لازمه موفقیت را مدیریت احساسات، در لحظه تصمیم درست گرفتن و به تعویق انداختن لذت ها برشمرد و خاطرنشان کرد: مدیریت احساسات و هیجانات یعنی عواطف و احساسات مان کنترل شود مثلاً در مراسم ختم کسی نخندیم. در لحظه تصمیم درست گرفتن یعنی هر زمان باید درس بخوانیم، درس بخوانیم و هر زمان قرار است کار کنیم، کار کنیم. باید در لحظه باشیم تا بتوانیم تصمیم درست بگیریم. به تعویق انداختن لذت ها یعنی قدرت داشته باشیم، لذت های مهم را به تعویق بیاندازیم و به کار مهم تر بپردازیم، مثلا تعویق یا تعجیل در ازدواج باید خردمندانه باشد.

این کارشناس رسانه در ادامه افزود: برای مسئولیت پذیری باید هوش هیجانی بالایی داشته باشیم. باید خودمان و نفسمان را بشناسیم، باید از نفسمان بترسیم و بدبین باشیم. باید حواسمان به افرادی که با ما زندگی می کنند باشد و به دیگران توجه کنیم. نخ تسبیح موضوع هوش هیجانی، مسئولیت پذیری و موفقیت همین است.

+ دیـــدگاه