ثبت دیدگاه

درست روی نقطه اصلی ایستاده اید

IMGe00011

حجت الاسلام حاج علی اکبری

درست روی نقطه اصلی ایستاده اید

۱۶ / فروردین / ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۸ ب.ظ

حجت الاسلام حاج علی اکبری در جلسه تبیین حرکت دوم عاشوراییان انتخاب موضوع سبک زندگی را انتخابی هوشمندانه دانستند و گفتند: «این را از عنایات حضرت زهرا سلام الله علیها می دانم که بالاخره بعد از یک فاصله ای مجددا امسال هم به اصفهان آمدیم و شما را زیارت کردیم. گزارشی که ارایه شد خیلی خوشحال کننده است به خاطر این که مسیر خیلی منطقی دارد پیش می رود. به ویژه نکته ای که من را خیلی خوشحال کرد این بود که تامل و درنگ نسبت به گذشته و به تعبیری پوست اندازی کار و نگاه بهتر به آینده صورت گرفته. همچنین نمایشگاه تحلیلی که ارائه شده ]نمایشگاه نقطه سرخط[ این خیلی باعث خوشحالی است. چون نیاز است و به نظرم به موقع چنین کاری صورت پذیرفته است که می تواند در مسیر آینده شما اثر خیلی زیادی داشته باشد. آن نکته ای که درباره محور جریان سازی و حرکت های اجتماعی گفته شد با ملاحظه دشواری ها و پیچیدگی های خاص خودش حتما جزو برداشت های جدید از نیازهای نو و عرصه های مورد نیاز است».

ایشان افزودند: «بحث سبک زندگی که برای مسیر آینده در نظر گرفته شده هوشمندانه انتخاب شده و در واقع از آن عرصه هایی است که اگر کسی صحبت های آقا در خراسان شمالی فهمیده باشد می داند که باید اینجا ایستاد. و درست نقطه استقرار نیروهای کلیدی ما اینجاست. تعبیر خیلی روشن است. فرمودند اینجا ما مشکل داریم. در بخش های دیگر هر چقدر هم که ما کار انجام بدهیم و پیش برویم شاید به دیگران هم نرسیم و یک جاهایی جلوتر از بقیه هم برویم یا بتوانیم همانند بشویم. اما آنجایی که ما را پیشگام می کند اینجاست. آنجایی هم که ما را در معرض مخاطرات قرار می دهد به خاطر خلاء باز همین جاست. کارهایی که در کشور دارد انجام می شود البته متنوع است خوب و مسرت بخش است. اما احساس می کنم مطلب اصلی گرفته نشده و گروه های مرجع ما مثل روحانیون که بیشتر در این بخش فعال هستند یا در بخش های شبکه ای جوان های خودمان تا برسد به آن دستگاه های که در این عرصه ها فعالیت می کنند یا خمودی هست در مورد این مساله یا تقویت های سطحی و یک جاهایی هم انحرافی، دارد مشاهده می شود. در بین این ها کارهای خوب گوشه و کنار هست که به هر حال این وجود دارد».

نماینده مقام معظم رهبری ادامه دادند: «یک انتخاب کاملا درست کرده اید. و مطمئن باشید نتایج بسیار عالی هم خواهید داشت. اگر ملاحظه کرده باشید آقا هم بخش عقبه فکری محتوایی مساله را روشن کردند. حضرت آقا اخیرا خودشان در مسائل وارد می شوند. مثلا در رابطه با بحث اقتصاد مقاومتی مساله را دیگر رها نمی کنند و می فرمایند این سوالات هست این جوابهای آن است منظور ما دقیقا این است برای اینکه جلوی کارهای خطرناکی که در تبیین اتفاق می افتد و مساله از جای دیگری سر در می آورد، گرفته شود. در محور سبک زندگی هم در حد حوصله آن جلسه ایشان این کار را کردند. یعنی حتی اگر یادتان باشد منبع معرفی کردند. گفتند همین کتاب العشره خودمان است. این همان جاست. این یک الهامی بود و یک درخشش متفاوتی بود و اگر کسانی متوجه بشوند در عرصه فرهنگی و اجتماعی ما، باید همین جا بایستند. یعنی نیاز اینجاست، دعوا اینجاست، آینده اینجاست، مخاطب اینجاست، همه چیز اینجاست. همه بحث های دیگر هم معطوف به این مساله است. مثلا در رابطه با بحث حوزه مجازی که قرار است بخشی از فعالیت شما باشد درگیری های اصلی ما باز همین جاها تعریف می شود. پس نباید از آن عبور کرد. از این جهت هم تبریک می گویم که انتخابتان درست است و هم تاکید کنم که اینجا یک گروه تمیز خالصی داشته باشید.»

رساله حقوق امام سجاد علیه السلام منشور سبک زندگی است.

ایشان فرمودند: «یک جاهایی ما باید استیاد کنیم. نگاه اجتهادی داشته باشیم. برویم همه این معارف را بچینیم. از وسط این ها یک چیزهایی را استخراج کنیم بیاوریم. نگاه الهی معصوم علیه السلام بسیار جامع و دقیق است و البته باب آن را هم باز گذاشته اند. به رساله حقوق بپردازید. چون مستند به زبان معصوم است و ترتیب چینش، مسیر و جمع بندی آن دلیل دارد. چیزی که می توانم به عنوان هدیه ای در این جلسه به شما بگویم این است که بروید سراغ اخلاق. زمان جنگ بر اساس دعای رزمندگان امام سجاد علیه السلام در صحیفه برای رزمندگان برنامه استخراج کرده بودم. چنین نگاهی به صحیفه دارم که می توان از ادعیه آن برنامه استخراج کرد. این منبع برای سبک زندگی خالص است. مثلا در ارتباط با احسان به والدین منشور ارتباط با والدین به زیبایی و در عالی ترین سطح ممکن بیان کرده اند. برنامه صحیفه شرح تمام آیات قرآن، شرح تمام کلمات حکیمانه پیشین در آن هست».]صحیفه سجادیه[ با کار شما بسیار ارتباط دارد. بحث عاشورا، حرکت دوم شما، فصل دوم حرکت شما با محوریت امام سجاد و صحیفه سجادیه خیلی جای کار دارد برای سبک زندگی. نکته اصلی که می توانستم برای این جلسه خدمتتان تقدیم کنم همین مساله بود که دیدم درست روی نقطه اصلی ایستاده اید.»

در ابتدای این جلسه وحید ملتجی رییس شورای سیاست گذاری عاشوراییان در مورد حرکت دوم مجموعه فرهنگی عاشوراییان توضیحاتی ارایه کرد و به تشریح سند راهبردی عاشوراییان پرداخت. همچنین سید حمید رضا همراه مدیر شورای اجرایی در مورد آخرین برنامه های برگزار شده صحبت کرد که نماهنگ های مرتبط با هر برنامه نیز متناسب با توضیحات ارایه شده به صورت همزمان پخش می شد.

+ دیـــدگاه