ثبت دیدگاه

دشمن در کمین جوانان ماست

شب هشتم محرم 96 (89)

انتظاراتمان را از هم متفاوت کنیم؛

دشمن در کمین جوانان ماست

۰۹ / مهر / ۱۳۹۶ - ۳:۰۸ ب.ظ

در شب عاشورای حسینی، حجت‌الاسلام زائری با قرائت سوره‌ی الرحمن و بیان این نکته که قدر این جلسات باید دانسته شود اظهار داشت جوانان ما ناموس امام زمان‌اند و دشمن در کوچه و خیابان منتظر است تا ما با آنان بدرفتاری کنیم و آنان را به سوی خود جذب کند.

حجت‌الاسلام زائری با بیان این که امشب شب دعا و مناجات است و بالاترین عبادت حضور در مجلس ذکر می باشد، گفت: معلوم نیست، امام زمان عج الله از خیلی از کارهای ما راضی باشد اما ایشان از این لحظه‌ای که ما در مجلس مصیبت امام حسین علیه السلام نشسته‌ایم، رضایت دارند. چنانچه امام صادق علیه السلام فرموده‌اند این مجالس را زیاد برگزار کنید. ما این مجالس را زیاد دوست داریم. کسی که دلش با این مجالس زنده شد روزی که دل ها می‌میرد، نخواهد مرد.

این فعال فرهنگی متذکر شد: نشناختن اولویت‌های دین برابر است با ازدست دادن اصل دین. با شناخت اولویت‌های دین می‌توانیم بین خوب و خوب تر و بد و بدتر، تصمیم بگیریم. طبیعت زندگی انسان با مسائل مادی و واقعیت‌های زندگی مثل مریضی و گرفتاری در ارتباط است. سختی انتخاب اینجاست که سالم بودن و خوردن مال حرام یا بیمار بودن و نخوردن مال حرام یکی را انتخاب کنم. بنابراین انتخاب‌های ما در تک تک مسیرهای زندگی تعیین‌کننده است.

توقعاتمان را از مردم پایین بیاوریم

زائری به متدینین و مذهبی‌ها هشدار داد که دشمن در کوچه و خیابان منتظر است تا ما جوانان را نخواهیم و با آنها بدرفتاری کنیم تا فوراً آنها را به سمت خود جذب کند؛ در صورتی که تک تک این جوانان ناموس امام زمان هستند، بنابراین باید با مدارا، دوستی و مهربانی‌ آنها را سمت خود نگه‌ داریم، چرا که ظرفیت همه‌ی انسان‌ها یکی نیست و انتظاراتمان را باید از هم متفاوت کنیم و توقعاتمان را از مردم پایین بیاوریم.

سخنران روضه عاشوراییان افزود: مشکل این است که گاهی عمامه به سرها با مسئله گفتن، مردم را بی‌دین، عصبی و دچار وسواس می‌کنند در حالی که در دین داری اولویت این است که تشخیص دهیم چگونه، کجا و به چه کسی چه بگوییم. اولویت دل و جان انسان‌هاست.

+ دیـــدگاه