ثبت دیدگاه

دغدغه های اجتماعی و فرهنگی زیر ذره بین عاشوراییان

photo_2018-08-27_11-38-17

20ساله شدیم؛

دغدغه های اجتماعی و فرهنگی زیر ذره بین عاشوراییان

۰۵ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۲:۲۱ ب.ظ

عضو شورای مرکزی عاشوراییان از موضوع امسال ویژه برنامه دهه محرم این مجموعه فرهنگی خبر داد.
ویژه برنامه سوگواری اباعبدالله علیه السلام که بزرگترین اجتماع مجموعه فرهنگی عاشوراییان است هرساله با محوریت موضوعاتی در باب سبک زندگی دینی برگزار می شود. در سال گذشته این ویژه برنامه با موضوع «اولویت های دینداری» و با شعار «دینی که آنها می گویند نه!» برگزار شد و امسال در آستانه ۲۰ سالگی برگزاری این مراسم؛ به موضوع «مسئولیت ها و تعهداتی که هرکس نسبت به جامعه خود دارد» پرداخته می شود.
امیر محزونیه عضو شورای مرکزی عاشوراییان پارامترهایی مانند مسائل روز و نیازهای مردم در انتخاب موضوع محرم را بسیار تأثیرگذار و دارای نقش اساسی دانست و هدف از انتخاب این موضوع را تذکر این نکته که هرکس مسئولیت هایی نسبت به اجتماع دارد که باید آن ها را انجام دهد، عنوان کرد و گفت: متأسفانه این مسئله کم کم به یک فرهنگ تبدیل می شود که ما ریشه تمام مشکلات را خارج از خودمان جستجو می کنیم و وظیفه ای برای خودمان در جامعه قائل نیستیم، به همین دلیل عاشوراییان محوریت برنامه امسال خود را این موضوع قرار داد.
وی به اجرای رویدادهای جانبی این ویژه برنامه برای تبیین بهتر موضوع و تأثیرگذاری بیشتر اشاره کرد و بیان داشت: مجموعه فرهنگی عاشوراییان امسال با برپایی گالری و نمایشگاهی متفاوت با سوژه محرم سعی می کند موضوع برنامه و ابعادی از آن را کمی دقیق تر مورد بررسی قرار دهد.
گفتنی است خیمه ی سوگواری امام حسین علیه السلام و اجتماع بزرگ عاشوراییان هرساله در خیابان سجاد، روبروی گلستان شهدا برپا می شود.

+ دیـــدگاه