ثبت دیدگاه

دین به شما هویت می دهد

photo_2017-09-26_03-14-04

راه سعادت مندی؛

دین به شما هویت می دهد

۰۴ / مهر / ۱۳۹۶ - ۸:۳۱ ق.ظ

پنجمین شب از ویژه برنامه محرم عاشوراییان مصادف با سوم مهرماه با سخنرانی حجت الاسلام دکتر محمدرضا زائری با محوریت اولویت های دینداری و مداحی حاج محمد یزدخواستی برگزار شد.
این برنامه با قرائت زیارت عاشورا و پخش تیزر ابتدایی برنامه و تلاوت آیاتی از سوره فجر توسط گروه دانش آموزی آغاز شد و در ادامه تواشیح و هم خوانی با موضوع حضرت علی علیه السلام اجرا گردید. آیتم بعدی برنامه مداحی سنتی با ذکر مصیبت بر حضرت رقیه سلام الله علیها پرداخت. پس از آن سوگواره عاشورایی در دو بخش با موضوع حضرت رقیه و حضرت عبدالله بن علی در بخش پایانی اجرا شد.
علاوه بر این سید حمیدرضا همراه مدیر اجرایی مجموعه عاشوراییان به معرفی کوتاهی از این مجموعه فرهنگی مردمی پرداخت و به روش های کمک به روضه اباعبدالله همچون قلک های یاوران حسین و کارتکس اشاره کرد. همچنین محصولات فرهنگی عاشوراییان را با برند «کمک» در حوزه سبک زندگی به مخاطبان معرفی کرد و درخصوص مدل پذیرایی شام که پس از تحقیقات گسترده و مشاوره با پزشکان تدارک برای عزاداران تدارک دیده شده، نکاتی را بیان کرد.
حجت الاسلام زائری در جمع مخاطبان برنامه ضمن گریزی به مباحث شب قبل گفت: دین داری یک برنامه جامع و کامل برای تأمین سعادت ابدی ماست. دینداری یک پیشنهاد است، خداوند راه حق و باطل را معلوم کرده و راه سعادتمندی را نشان می دهد. وقتی دین دارم سختی های زندگی برایم معنا پیدا می کند. دین به من هویت می دهد، امید می دهد. چرا امیرالمونین وقتی به نماز می ایستاد چیزی نمی فهمیدند؟ عاشق وقتی به عشقش برسد چیزی نمی فهمد. اگر من ایمان و اعتقاد پیدا کردم و دین داری به زندگی من معنا و هویت داد، آن وقت تک تک رفتارهایم معنا پیدا می کند. آن وقت زمانی که به پدرم نگاه می کنم، اعتقاد دارم که نگاه به پدر و مادر عبادت است. اگر به عیادت مریض بروی در نامه اعمالت می نویسند که به عیادت خدا رفتی. حدیث قدسی داریم: در روز قیامت خدا به بنده هایش می گوید مریض بودم به عیادتم نیامدی، تشنه بودم آب ندادی، گرسنه بودم لقمه ای غذا نرساندی. می گویند خدایا تو و گرسنگی و تشنگی و مریضی؟ خداوند می گوید: فلان بنده ام مریض بود، احوالش را نپرسیدی.
از حواشی امشب روضه عاشوراییان در شب پنجم رونمایی از دیوار مقاومت بود که تصاویری از حضور و نقش زنان در جریان هشت سال دفاع مقدس را به تصویر کشیده بود.
در پایان مراسم حاج محمد یزدخواستی با نوای گرم خود عزاداران خیمه حسینی را به فیض رساند. شایان ذکر است این ویژه برنامه از اذان مغرب در خیمه عاشوراییان روبروی گلستان شهدا برگزار می شود.

+ دیـــدگاه