ثبت دیدگاه

رضایت ۸۵ درصدی مخاطبان از روضه عاشوراییان

shab 5 moh98 (15)

نظرسنجی آنلاین از عزاداران حسینی؛

رضایت ۸۵ درصدی مخاطبان از روضه عاشوراییان

۲۳ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۹:۴۲ ق.ظ

محرم امسال بالغ بر ۲۵ نفر از خواهران و برادران مجموعه فرهنگی عاشوراییان در بخش های مختلف ارزیابی شامل مخاطب سنجی و افکارسنجی مخاطبان و کادر ستاد اجرایی مشغول فعالیت هستند. همچنین در حوزه مستندسازی، نیروهای حوزه جمعیت شناسی و بحث نظرسنجی تحت وب فعال هستند و بخشی از تیم ارزیابی در بحث نظرسنجی از خواص و نخبگانی که به برنامه مراجعه می کنند، فعالیت دارند. بخش دیگری هم به صورت مجزا در قسمت خواهران فعالیت دارند که پیاده سازی سخنرانی های شبانه را انجام می دهند.

به گفته رفیعی مسئول ارزیابی مجموعه عاشوراییان طرح سرشماری سال گذشته بسیار رضایت بخش بود و با توجه به تحلیل ها و گزارش های مختلفی که از آن ارائه شد امسال هم تاکید ویژه ای بر اجرای ارزیابی داشتیم که با روش جدید در حال اجرای این پروژه هستیم. در طرح سرشماری امسال ترکیب جمعیتی مخاطبین و همین طور روند مراجعه مخاطبین به روضه عاشوراییان بر اساس برنامه زمانبندی که در تبلیغات اعلام شده را بررسی می کنیم و به نوعی هر شب به یک پیش بینی تقریبا دقیق نسبت به ورود و خروج مخاطبین در پایان شب های محرم می رسیم.

رفیعی در خصوص پروژه مستندسازی به خبرنگار عانا گفت: امسال پروژه مستندسازی با روش متفاوتی در حال اجراست. بحث ثبت تجربیات و مدیریت دانش را در سه حوزه حل مساله، مدیریت تغییر و نوآوری بخش های مختلف در حال رصد و ارزیابی هستیم. در بخش دیگری هم سعی کردیم با بررسی دقیق و تحلیلی تجربه های نو و موفق یا چالش هایی که دوستان در بخش های مختلف داشتند را بررسی کنیم و به عنوان یک سند کاربردی برای برگزاری برنامه های دیگر و سال های آینده قابل استفاده کنیم و در نیروهای ارزیابی تأکیدمان استفاده از دوستان صاحب تجربه و متخصص در این موضوع بوده است.

ارزیابی بدون واسطه عاشوراییان در میدان

وی با اشاره به تاکید بخش ارزیابی مبنی بر مستندسازی تجربه هایی که ارزش افزوده برای مجموعه عاشوراییان دارند، خاطرنشان کرد: ثبت تجربه هایی که به نوعی کاهش زمان در انجام کارها و هزینه ها، افزایش کیفیت و بازدهی کارها در مواردی که حتما منجر به بهبود و تغییرات مثبت و پایدار در فرآیندها و رویه ها و حتی در حوزه تصمیم سازی و رفتارها شوند.

رفیعی افزود: شاخص بعدی بر به روز بودن و تکراری نبودن تجربه هاست که قاعدتاً نباید در منابع، سایتها و به نوعی تجربه های گذشته یافت شود و از دیگر شاخصه های خیلی مهم بحث روان و ساده بودن و به نوعی تاکید بر اشاره به جزئیات و درس آموخته ها برای دوستان در مجموعه است.

این فعال فرهنگی به پروژه های حوزه بهبود، حفظ و تکرار و عدم تکرار در مرحله ارائه خروجی ها اشاره کرد و در خصوص مدل جدید ارزیابی امسال عاشوراییان گفت: برای ارزیابی امسال ارزیابی بدون واسطه و در میدان را انجام دادیم تا بعد از اتمام برنامه حوزه ارزیابی بتواند گزارشی مستند و تحلیلی از عملکرد استخراج کند. برای اجرا تیم متخصص حرفه ای در این حوزه با ما همکاری دارند و امیدواریم بتوانیم نتایج را در اسرع وقت منتشر کنیم.

فرآیند مخاطب سنجی مثل سال گذشته با استفاده از پرسش نامه های تنظیم شده استاندارد انجام شد که امسال فرم های نظرسنجی تحت وب نیز به این پروژه اضافه شده است. همچنین با توجه به تغییرات فرآیندی و رویکردی در برنامه، امسال پرسش نامه را با تعداد سوالات جدیدتری تقویت کردیم که بتوانیم ارزیابی دقیق تری از فضا داشته باشیم.

مسئول تیم ارزیابی عاشوراییان گفت: آخرین خروجی که از سال گذشته در حوزه های مختلف اعم از تبلیغات، سخنرانی، مداحی و… استخراج کردیم با رضایت قاطع مخاطبان مواجه بودیم که در حوزه های مختلف رضایت بالای ۸۵ درصد مدنظرشان را در سطح خوب و بسیار خوب ارزیابی کرده بودند.

+ دیـــدگاه