ثبت دیدگاه

به دشمن پهلو ندهید

یکشنبه های بهشتی

ملت ایران بیداری خود را حفظ کنند؛

به دشمن پهلو ندهید

۱۲ / مرداد / ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵ ب.ظ

هیئت هفتگی عاشوراییان اولین جلسه خود را بعد از برگزاری اردوی تشکیلاتی-زیارتی با سخنرانی حجت الاسلام حقیقت نژاد و مناجات خوانی حاج محمد یزدخواستی یکشنبه ششم مردادماه برگزار کرد.

حجت الاسلام حقیقت نژاد ابتدا با طرح این سوال که جامعه ایمانی چه جامعه ای است؟ گفت: جامعه ایمانی، جامعه ای است که پذیرفته حکومت  دست کسی باشد که خداوند تعیین کرده است. اگر جامعه ای ایمانی شد، فتنه می گیرد و دچار آزمایش می شود؛ جامعه ما نه تنها جامعه ایست که بلا می گیرد بلکه در آخرالزمان و فتنه هایش قرار دارد، یعنی ما از دوجنبه مورد ابتلا قرار می گیریم.

سخنران هیئت هفتگی بهشت با اشاره به اینکه در آخرالزمان نگه داشتن ایمان مثل نگه داشتن گلوله آتش در کف دست نگه داشتن است متذکر شد: در آخرالزمان نقشه اصلی شیطان برای جوانان حزب الهی و مذهبی است تا اینجا سه هیچ به نفع فتنه، چرا که ما هم در جامعه ایمانی هستیم، هم در آخرالزمان و هم جوان و دزد به خونه پر می زند نه خالی. ما باید در مقابل فتنه ها چه کنیم؟ حضرت آقا در آذرماه سال ۹۷ می فرمایند: “ملت ایران بیداری خود را حفظ کنند، اینکه آمریکایی ها در سال ۹۷ گفتند چنین و چنان می کنند، ممکن است فریب باشد. ممکن است در سال ۹۷ جنجال کنند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند. توصیه من به همه جوانان، مجموعه های گوناگون و جریان های سیاسی این است که مراقب باشند، به دشمن پهلو ندهند و میدان را برای دشمن آماده نکنند، ما باید بیدار باشیم” یعنی چی؟ یعنی در سال ۹۸ منتظر یک فتنه باشید.

خودتان را چقدر برای فتنه ها آماده کرده اید؟

وی زمان حکومت حضرت علی علیه السلام را شبیه به زمانه امروز دانست و بیان کرد: خودتان را چقدر برای فتنه ها آماده کرده اید؟ راهکار مقابله با فتنه ۹۸ چیست؟ راهکار را باید از حضرت علی علیه السلام  که حکومتشان پر از فتنه بود بپرسید به نهج البلاغه مراجعه کنید. برخی می گویند چرا خداوند ما را به فتنه ها دچار می کند؟ برای اینکه آخرالزمان است و تو باید غربال شوی، در این میدان فقط درشت ها می مانند. یکی از خوبی های فتنه این است که مسئولین که بی عرضه کنار می روند.

حقیقت نژاد در ادامه گفت: برای جامعه ما احتمال چند فتنه است، احتمال اول فتنه نظامیست، حال وظیفه ما در مقابل فتنه نظامی چیست؟ امیرالمومنین در نامه ۲۹ می فرمایند: “هشدار به مردم بصره، شما از پیمان شکستن و دشمنى آشکارا با من آگاهید. با این همه جرم شما را عفو کردم، شمشیر از فراریان برداشتم، استقبال کنندگان را پذیرفتم و از گناه شما چشم پوشیدم، اگر هم اکنون کارهاى ناروا و اندیشه ‏هاى نابخردانه، شما را به مخالفت و دشمنى با من بکشاند، سپاه من آماده و پا در رکابند و اگر مرا به حرکت دوباره مجبور کنید، حمله ‏اى بر شما روا دارم که جنگ جمل در برابر آن بسیار کوچک باشد و…،” وظیفه ما در مقابل فتنه نظامی که هسته اصلی اش پنتاگون است مقابله نظامی، برخورد سخت و خشن با دشمن است. هرچند که آقا فرمودند جنگ نمی شود.

دومین فتنه، فتنه اجتماعی است که فرمانده آن عربستان و منافقین هستند، وظیفه ما در مقابله با فتنه اجتماعی در خطبه ۵ نهج البلاغه است که امیرالمومنین می فرمایند:”ای مردم، امواج فتنه را با کشتی نجات بشکنید، و راه اختلاف و درگیری را سدّ کنید، و تاج کبر و غرور را از سر برگیرید و…” بدانید کشتی نجات اهل بیت هستند، باید سیره و مرام آنها را در اجتماع فراگیر و جوانان را امام حسینی کنید. همانطور که فتنه ۸۸ با امام حسین علیه السلام حل شد، اتحاد و وحدت را در جامعه حول محور ولایت زیاد کنید. خداوند در سوره نور آیه ۵۱ می فرماید: …اگر قول مومنین همیشه این گونه شد که حرف حاکم دینی و رسول جامعه را بشنوند و به آن عمل کنند، قطعا اینها در دنیا و آخرت پیروزند. حال چرا جامعه ما دچار تناقض است؟ مثلا از نظر نظامی بسیار پیشرفت کرده اند اما در ساخت خودروی ملی مانده اند. علت این است که در عرصه نظامی به ولی جامعه گفته اند سمعنا و اطعنا.

وی در پایان سوالی را عنوان کرد که جایگاه بچه های عاشورایی در ۷ وظیفه گام دوم انقلاب کجاست؟ باید جایگاه تاریخی خود را مشخص کنیم. بحث فتنه و زمانی که در آن قرار گرفته ایم جدیست، اگر می خواهیم عاقبت فتنه ها خوش شود باید به اهل بیت متوسل شویم. حسین سفینه النجات است. نیت کنید امسال هزینه گذرنامه یک نفر را برای اربعین بدهید.

+ دیـــدگاه