ثبت دیدگاه

شما که باشید، عاشوراییان هست

شب هشتم محرم 96 (82)

اتفاقات مثبت نتیجه حضور شماست؛

شما که باشید، عاشوراییان هست

۰۹ / مهر / ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ ق.ظ

در بخش دوم، وحید ملتجی در جمع خادمین خواهر متذکر شد: در این مجموعه فرهنگی کارهایی را انجام می دهیم که انجام آن به صورت فردی میسر نیست. عاشوراییان به هیچ نهاد یا دستگاهی وابسته نیست و کاملاً مردمی است، یعنی اگر شما باشید، عاشوراییان هست و اگر نباشید، نیست.

تلاش کنید، انجام خدمت خالصانه باشد

وحید ملتجی بر حضور و فعالیت خادمین در این مجالس که عبادت است، تأکید داشت و بیان کرد: چون من و شما خیلی اهل این کارها نیستیم از این اتفاقات، از حضورتان، از فعالیتتان در این فضا استفاده لازم را ببرید، یعنی تک تک افراد لحظه به لحظه خودتان را با امام حسین تک و تنها بدانید. محاسبه کنید و تلاش کنید، انجام خدمت خالصانه باشد.

یکی از کارهایی که در حوزه فعالیت تربیتی انجام می دهیم این است که می گوییم تا می توانید نوجوانان را در این تشکیلات و فضا قرار دهید. شاید نوجوان خیلی شناخت و معرفتی نداشته باشد که چه کاری انجام می دهد اما چون در مسیر است حتماً از آن استفاده می کند. یعنی بعد از چند سال متوجه خواهد شد دوران نوجوانی را در فضای مثبت سپری کرده که اگر این کار را نکرده بود در فضای دیگری می گذشت.

با کارهای تشکیلاتی، هدفی را پیش ببرید

وی به یکی از فلسفه های وجودی عاشوراییان که قرار دادن نوجوانان در فضایی مطلوب و خوب است اشاره و عنوان کرد: باید کمک کنیم و نوجوانان را به حضور در این فضا دعوت کنیم تا زمانی که به جوانی برسند و خودشان به این نتیجه برسند که در مسیر درستی حرکت کردند؛ در آن زمان انتخابی آگاهانه انجام خواهند داد. از این باب می گوییم که عاشوراییان لشکر امام زمان است. از همین منظر کارهای تشکیلاتی و جمعی به این شکل است که می تواند هدفی را پیش ببرد. امروز در دنیا دوره فرد گرایی رو به پایان است، عمده کارهای خوبی که در دنیا صورت می گیرد به واسطه کار گروهی است، یعنی عده ای دور هم جمع می شوند تا بتوانند کاری را پیش ببرند.

تشکیل شدن عاشوراییان به همین خاطر است که عده ای جوان و نوجوان برای تحقق هدف بالاتر که یک هدف مقدس و در مسیر اهل بیت است دور هم جمع شوند، در عاشوراییان کارهایی را انجام می دهیم که انجام آن به صورت فردی میسر نیست. عاشوراییان به هیچ نهاد یا دستگاهی وابسته نیست و کاملاً مردمی است. یعنی اگر شما باشید، عاشوراییان هست و اگر نباشید، نیست چون آدم های دیگری وجود ندارد. عاشوراییان انرژی جوان و نوجوان را به واسطه حضور شما در کنار هم قرار داده و چون در مسیر خوبی حرکت می کند در نتیجه منجر به اتفاقات مثبت می شود.

مخاطبان از شما انتظار بالایی دارند

این فعال فرهنگی متذکر شد: امسال که در کنار هم جمع شدید به واسطه امام حسین دین مردم و دین جوانان را پالایش کنید. موضوع مراسم هم این است که دین درست، کدام است. پس قطعاً شما و تمام کسانی که در این مسیر کار می کنند، سرباز امام زمان هستند. چون سرباز امام زمان هستید مخاطبان از شما انتظار بالایی دارند، باید دقت و مراقبت داشته باشید. شما یکی از الگوها و سمبل لشکر امام زمان هستید. بنابراین اگر رفتار نامناسبی داشته باشید قطعاً زیبنده و پسندیده شما نیست. پدر مادرها آرزویشان این است که فرزندانشان مثل شما باشند و بتوانند کاری برای روضه امام حسین انجام دهند. شما به این نقطه رسیدید، جای شما جایگاه ویژه ای است. این مکان شرافت دارد، جزء سرزمین تخت فولاد بوده و بسیاری از اولیا خدا و پیغمبران در تخت فولاد اصفهان به خاک سپرده شدند. شما سرباز امام زمانید. با دلیلی انتخاب شدید و در این لشکر قرار گرفتید، مراقب سلامت روحتان باشید. مراقب خودتان و مراقب دیگری باشید. از دیگر فواید اینکه در تشکیلات عاشوراییان هستید این است که از همدیگر مراقبت می کنید، اگر در جامعه تنها باشید حتماً زودتر آسیب می بینید، وقتی با هم هستید بیشتر مراقب همدیگر و رفتارتان هستید.

شایان ذکر است جلسه عزاداری ویژه خادمین روضه عاشوراییان بعد از پایان مراسم در تکیه صاحب روضات تخت فولاد برگزار شد.

+ دیـــدگاه