ثبت دیدگاه

شناسایی مخاطب هدف وجه تمایز عاشوراییان / از نظر معنوی بسیار لذت بردم

رییس شورای شهر اصفهان

رییس شورای شهر اصفهان

شناسایی مخاطب هدف وجه تمایز عاشوراییان / از نظر معنوی بسیار لذت بردم

۲۶ / آبان / ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

مهندس امینی رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در نهمین شب اجتماع بزرگ سالانه عاشوراییان یکی از رموز موفقیت این مجموعه فرهنگی را شناسایی درست مخاطب و تطبیق برنامه هایش با ذائقه آنها دانستو گفت:«فعالیت های فرهنگی در سطح شهر از گستردگی کیفی و کمی خوبی برخوردار است. اما آنچه که عاشوراییان را از بقیه مجموعه ها متمایز کرده است، همین شناخت و جذب مخاطب هدفش می باشد. اینکه بر اساس ذائقه او، برطبق اصول و ارزش های اسلامی برنامه هایش را تعریف می کند».

ایشان با اشاره به این نکته که عاشوراییان توانسته بر رشد و تکثیر مجموعه های دیگر تأثیر گذار باشد افزودند:«قشر جوان امروز به شدت به چنین برنامه هایی نیاز دارد و عطش ویژه ای برای آن در جامعه وجود دارد.برنامه ریزان و دست اندرکاران این مجموعه جزو فعالان خوش فکر فرهنگی شهر هستند».

ایشان ضمن ابراز خرسندی از اجرای برنامه ادامه دادند: «در بازدید امشب از نظر معنوی بسیار لذت بردیم و شب خوبی را سرشار از معنویت طی کردیم».

رییس شورای اسلامی اصفهان ابراز امیدواری کرد: «امیدواریم در آینده این مجموعه ها بیشتر مورد حمایت دستگاه های مختلف قرار بگیرند تا با تمرکز بر محتوا بتوانند عشق و محبت بیشتری در ذهن و جان مخاطبانشان ایجاد کنند».

مهندس امینی در پاسخ به این سوال که ادارات و سازمان های دولتی در حمایت از حرکت های فرهنگی مردمی چه نقشی دارند، گفت: «چون حکومت و نظام ما برگرفته از نظر و رأی مردم و مبانی آن اسلامی است، خود را برگرفته از مردم می داند. بنابراین حمایت از حرکت های مردمی مخصوصاً در حوزه فرهنگی جز وظایف ذاتی حکومت است.دستگاه ها هرکدام بر اساس حوزه مسئولیتی شان باید در موضوعات اجتماعی و فرهنگی همت و به این حرکت ها کمک کنند. در حوزه اقتصاد و سیاست و دیگر حوزه ها هرکس بر اساس منافعش تلاش می کند اما حوزه ای که در شرایط غربت به سر میبرد متأسفانه حوزه فرهنگ است. همه شعار میدهیم اما در عمل کمتر از اختیاراتمان برای تقویت این پایگاه های اسلامی اجتماعی و فرهنگی استفاده میکنیم».

ایشان ادامه دادند:«نه اینکه اینجا بگویم بلکه اعتقاد قلبی ام این است که هرجا مردم در هر قالبی به کمک حکومت می آیند حکومت متقابلاً وظیفه اش سنگین تر می شودو هر مسئولی در شهر وظیفه دارد. خیریه ها و مراکز فرهنگی به نوعی دارند بار مسئولیت دولت را به دوش می کشند پس باید مورد حمایت قرار بگیرند. معمولا در حوزه نرم افزاری خود مجموعه ها فعال هستند و می توانند نیازهایشان را تأمین کنند. اما برای فراهم کردن شرایط و امکانات فیزیکی حکومت بیشترین وظیفه را دارد. امیدواریم ما هم در حوزه مسئولیت خودمان بتوانیم در این دوره حداکثر خدمت و تلاش را برای این مجموعه ها انجام دهیم تا دیگر دغدغه امکانات اولیه نداشته باشند و همه فکرشان متمرکز برنامه های نرم افزاری بشود».

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در مورد حمایت این شورا برای تأمین امکانات مراکز فرهنگی گفت: «فرهنگ مقوله ای است که هرکس به نوبه خود دغدغه آن را دارد. هنوز اطلس فرهنگی جامعی برای شهر تدوین نکرده ایم که جایگاه مجموعه ها، وظایف، رسالت، توانمندی ها و اختیاراتشان مشخص شود ومطابق آن و بر اساس اولویت بندی و تعیین جایگاه ها با یک هماهنگی و نظام مشخص، هر سال یا هر دوسال، چندین مجموعه را به لحاظ حمایت فضا و امکانات، ساماندهی کنیم. امیدواریم در این دوره با تعیین اولویتبرای مجموعه ها بتوانیم آنها را صاحب مکان و امکانات کنیم تا از آن به بعد فکر این مراکز روی محتوا متمرکز شود».

مهندس امینی در پایان گفت: «جایگاه مجموعه ها با یکدیگر متفاوت است. همه با یک دغدغه فعالیت می کنند. ولی بالاخره وزن و جایگاه هر کدام متفاوت می باشد. عاشوراییان به غیر از رتبه هایی که در جشنواره ملی اتفاق آورده است، به صورت زنده هم شاهد فعالیت ها و برنامه هایش و تفاوت و خلاقیت خوبش در برنامه ریزی ها هستیم. این یک آیتم مهم و اصلی در تعیین اولویت هاست. اگر بتوانیم هماهنگی های لازم را ایجاد کنیم قطعاً عاشوراییان جزو اولویت های اول خواهد بود».

+ دیـــدگاه