ثبت دیدگاه

شهادت حاج قاسم، شهادتی عادی نیست

کریمی

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان:

شهادت حاج قاسم، شهادتی عادی نیست

۱۸ / دی / ۱۳۹۸ - ۹:۵۰ ق.ظ

حجت الاسلام کریمی در ویژه برنامه «فتح قریب» مجموعه فرهنگی عاشوراییان به مناسبت بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش یکشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۸ متذکر شد: ادامه مسیر حاج قاسم سخت است. ما به پیچ تاریخی که رهبر معظم انقلاب گفتند وارد شده ایم. شما چقدر برای این زمان آماده اید؟

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اصفهان با اشاره به اینکه از زمان خلقت، دو جبهه حق و باطل در تقابل و مبارزه با یکدیگر هستند، خاطر نشان کرد: حضرت امام رحمت الله علیه جمله شاخصی دارند که می فرمایند” تا شرک و کفر هست، مبارزه هست” چرا که کفر می خواهد حق را بپوشاند، به نظر شما آیا حاج قاسم میخواست کشورگشایی کند؟ یا خودش را مطرح کند؟ حاج قاسم قبل از اینکه آدم مبارزی باشد آدم متفکری بود.

وی افزود: حاج قاسم دنبال شهادت بود و می دانست آخر مسیری که می رود چیست؛ در حال حاضر جبهه حق و باطل با عیان جلوی یکدیگر ایستاده اند. دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با طرح این سوال که چه چیزی در این شهید است که مردم را این گونه به هم ریخته است گفت: شهید سلیمانی در کتاب های درسی ما بوده اندیا در مجموعه های فرهنگی با توجه به شخصیت ایشان کار تربیتی انجام می دادیم که جمعیت زیادی برای تشییع ایشان حضور پیدا می کنند؟ اکنون فضای احساس نیست، احساس برای جاییست که قرابت است. چه اتفاقی افتاده که قلوب ما با هم گرفتار شده است؟

قمار آمریکایی ها

کریمی دلیل برانگیختگی مردم را پس از حادثه تروریستی، آمادگی قلب ها برای ظهور دانست و متذکر شد: این شهادت شهادت عادی نیست. در برانگیخته شدن قلوب مردم قرار است برانگیخته شدن دیگری اتفاق افتد. دوران بزن در رو تمام شده است، حضرت آقا در دیدار با پرستاران قبل از این حادثه گفتند: ما اهل جنگ نیستیم ولی اگر کسی با منافع ایران وارد مبارزه شود جوری با او برخورد می کنیم که پشیمان شود، آمریکایی ها در این باره قمار کردند.

در پایان سخنران مراسم توصیه کرد: بعد از اقامه نماز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها بگویید و زیاد گریه کنید، اشک خیلی گره باز می کند، اشک امشب را تقدیم به حاج قاسم کنید و از او عزم و اراده پولادین بخواهید.

این ویژه برنامه در هیئت هفتگی مجموعه فرهنگی عاشوراییان با مداحی حاج محمدیزدخواستی و برادر محمد طالبی برگزار گردید.

+ دیـــدگاه