ثبت دیدگاه

طوفان ساعت سه

photo_2018-09-21_14-21-00

بی تفاوت ها سقوط می کنند؛

طوفان ساعت سه

۳۱ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۳:۲۹ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان آخرین شب از ویژه برنامه «بی تفاوت ها سقوط می کنند» را در حالی برگزار کرد که بر اثر شرایط نامساعد جوی و طوفان شدید، فضاسازی محوطه بیرونی خیمه عاشوراییان و راهروها دچار آسیب و تخریب شد که با تلاش مضاعف اعضای ستاد محرم و کادر اجرایی در زمانی محدود قبل از شروع برنامه فضا آماده پذیرایی از عزاداران حسینی شد.

این مراسم که با زیارت عاشورا محسن شکل آبادی آغاز شد با اجرای پرده اول نمایش با موضوع شام غریبان امام حسین و مداحی سنتی ادامه یافت. پس از آن گروه سرود عاشوراییان با تک خوانی هادی پور شفیعی آخرین قطعه از سرود خود را اجرا کرد.

سجاد امیری با حضور در جمع مخاطبان و اشاره به شب آخر ویژه برنامه عاشوراییان گفت: انشاالله با دعای شما عاشوراییان همواره در مسیری که هستند در حرکت باشند. وی به هیئت هفتگی عاشوراییان تحت عنوان «بهشت» اشاره کرد که در طول سال یک شنبه شب ها بعد از نماز مغرب در دفتر این مجموعه فرهنگی واقع در خیابان ابن سینا، کوچه ۳۳ ،روبروی مسجد آقانور برگزار می شود. همچنین مجدد به معرفی باشگاه شاب ویژه دانش اموزآن مقطع هفتم و هشتم، محصولات فرهنگی و کتاب های عرضه شده در غرفه محصولات عاشوراییان، قلک های یاوران حسین علیه السلام و مشارکت در تأمین هزینه های برنامه های عاشوراییان هر چند اندک پرداخت.

امیری در پایان صحبت های خود از عزیزانی که سال های گذشته با عاشوراییان همراه بودند و امسال در جمع ما نیستند یاد کرد و از درگذشتگان مرحوم اعتدالی، منصور پاکدل، محمود کاوه زاده، مرحومه بانو عابدی که از فعالان عاشوراییان بود و یک ماه قبل از محرم به رحمت خدا رفت نام برد.

حجت الاسلام رنجبر در شب یازدهم با طرح سوال دعا چیست؟ گفت: بسیاری از ما با دعا آشنا نیستیم. چون اساساً حقیقت دعا را نمی فهمیم و این نفهمیدن، در نگاه ما نسبت به خدا خیلی نقش دارد. دعا یعنی خواندن اما در تصور غلط ما دعا یعنی خواستن. ما اسم خواستن های خودمان را دعا گذاشته ایم. خدا هیچ گاه به خواسته های ما هیچ توجهی نخواهد کرد چون بسیاری از خواسته های ما خواستنی نیست. خداوند نیازهای ما را اجابت می کند.

در ادامه پرده دوم نمایش و بازسازی میدان جنگ ظهر عاشورا، پیکر مطهر امام حسین علیه السلام به همراه صوت دکلمه خوانی صابر خراسانی و مداحی حاج محمود کریمی اجرا شد و در ادامه با مداحی پر شور حاج محمد یزدخواستی ویژه برنامه عاشوراییان در محرم ۱۴۴۰ پایان یافت.

شایان ذکر است برنامه مقتل خوانی ظهر عاشورا با سخنرانی حجت الاسلام سراجی و مداحی آقای عزیز پور در خیمه عاشوراییان ویژه خواهران و قافله عزاداری ظهر عاشورا ویژه برادران برگزار شد.

+ دیـــدگاه