ثبت دیدگاه

عاشوراییان، ۴۰ مدرسه

photo_2019-04-13_20-04-10

رونمایی از شعار سال 98 ؛

عاشوراییان، ۴۰ مدرسه

۲۴ / فروردین / ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲ ب.ظ

جشن تولد ۲۰ سالگی و اجتماع سالانه خانواده بزرگ عاشوراییان جمعه ۲۳ فروردین ماه ۹۸ در تالار هنر برگزار شد. در این مراسم از شعار سال عاشوراییان با عنوان «عاشوراییان ۴۰ مدرسه»  و آلبوم موسیقی «شیشه عطر» رونمایی شد.

مجموعه فرهنگی عاشوراییان طبق سنت هر ساله خود در سال جدید ویژه برنامه صبح روز عاشوراییان را مقارن با بیستمین سال فعالیت این مجموعه و حضور موثرین شهری، همراهان مجموعه، اعضای شورای سیاست گذاری و مرکزی عاشوراییان، مجریان، هیئت هفتگی بهشت، دانش آموزان عاشوراییان و اعضای خانواده شان برگزار کرد.

روح الله فرشادفر رییس شورای مرکزی عاشوراییان ضمن تبریک سال نو، دقایقی در جمع خانواده عاشوراییان راجع به شبکه فعال کننده ذهن و اولویت های زندگی نکات قابل توجهی را بیان کرد. مهمان ویژه ی برنامه صبح روز عاشوراییان، رسول محمد قلی ، مدیر کانون دانش پژوهان نخبه از تهران بود. محمد قلی در صحبت های خود به معرفی فعالیت های این کانون در جهت بالندگی و رشد علمی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: این کانون از سال ۱۳۷۳ در مناطق جنوب شهر تهران(محلات مالی ضعیف) شروع به فعالیت کرد. اعضای این کانون همگی نخبه و دارنده مدال های کشوری و جهانی در رشته های مختلف علمی می باشند. اعتقادمان بر این است بچه ها معادن و گنج هایی هستند که باید استعدادشان کشف شود. این کانون با حمایت از دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی و تلاش خود دانش آموزان آن ها را تا مدارج بالای علمی ارتقا می دهد.

از اتفاقات ویژه این مراسم رونمایی از شعار سال مجموعه فرهنگی عاشوراییان با عنوان «عاشوراییان، ۴۰ مدرسه » بود. عاشوراییان سال ۹۸ در راستای پیشبرد برنامه های خود و رقم زدن اتفاقات ویژه درصدد است با ۴۰ مدرسه در شهر اصفهان ارتباط سیستماتیک داشته باشد و بخش دانش آموزی بیش از پیش قوی تر در فعالیت های مجموعه ظاهر شود، ۱۵ سال پیش عاشوراییان در مدارس هسته های دانش آموزی داشت که در حال حاضر نیز آن بچه ها در مجموعه حضور دارند. همچنین رونمایی از آلبوم «شیشه عطر» اثر گروه هنری مجموعه فرهنگی عاشوراییان به همراه اجرای زنده قطعه ی آینه از دیگر آیتم های ویژه این برنامه بود.

بخش اعطای نشان های افسران جنگ نرم به منتخبین و تقدیر از افتخارآفرینان عاشوراییان سال گذشته در عرصه های ورزشی، هنری، علمی بود که با حضور موثرین فرهنگی شهر و برخی از اعضای شورای مرکزی عاشوراییان انجام شد.

نشاط و سرزندگی در عاشوراییان مشهود است

از حواشی این مراسم حضور علیرضا نصر اصفهانی نایب رییس شورای شهر اصفهان در مراسم صبح روز عاشوراییان بود. وی در مصاحبه ای با خبرنگار عانا گفت: علاوه بر اینکه باید با جوانان و نوجوانان ارتباط داشته باشیم باید با اولیا آن ها هم ارتباط برقرار کنیم و این انسجام خانوادگی را در برنامه هایمان رقم بزنیم که برای آینده و استمرار فعالیت هایمان می تواند بسیار موثر باشد. احساس می کنم مجموعه عاشوراییان توانسته ارتباط خیلی خوبی را با جوانان مطابق با اختلاف روحیاتشان برقرار کند. توانسته خوراکی را در این مجموعه فراهم کند که با تمام خواسته های بچه ها در گروه های سنی مختلف سازگار باشد که نکته قابل توجهی است. نشاط و سرزندگی که در مجموعه جریان دارد مشهود است. امیدوارم این مجموعه بتواند ماموریت های از پیش تعیین شده خود را روز به روز متنوع تر از گذشته استمرار ببخشد.

همچنین اجرای کوتاه حسام کمالی از دانش آموزان مجموعه -که متن اجرا را براساس تاثیری که عاشوراییان بر زندگی اش گذاشته نوشته بود-، یادی از درگذشتگان عاشوراییان سال  ۹۷ و ادای احترام به خانواده هایشان مرحومه مژگان عابدی، مادر خانواده هاشمی، منصوریان و فرشادفر، تبریک ازدواج به متاهلین و فرزند اولی های سال گذشته، رصد اخبار و اتفاقات سال گذشته عاشوراییان در قالب کلیپ طنز با اجرای محمد حسین لطیفی و حسن کوشکیان، پخش کلیپ تقدیر مدالها، آنونس محرم با عنوان «نبرد اراده ها»، جمع آوری کمک های مردمی برای مناطق سیل زده از آیتم های دیگر مراسم بود که  با ثبت عکس یادگاری مجریان مجموعه به پایان رسید.

+ دیـــدگاه