ثبت دیدگاه

عاشوراییان باید به فضای فرهنگی رنگ دهد

روح الله فرشادفر

در مصاحبه با عضو شورای سیاست گذاری عاشوراییان:

عاشوراییان باید به فضای فرهنگی رنگ دهد

۱۳ / اردیبهشت / ۱۳۹۴ - ۷:۱۴ ق.ظ

خبرگزاری داخلی عاشوراییان با آقای روح الله فرشادفر، فعال فرهنگی و عضو شورای سیاست گذاری عاشوراییان با موضوع چشم انداز و افق این مجموعه فرهنگی در سند راهبردی ۱۴۰۰ به گفت و گو نشست. در این گپ و گفت صمیمانه ایشان به اهداف مهم و شاخص مجموعه که تعلیم و تربیت نیروهای موثر و مولد فرهنگی است اشاره کردند.

- از مهم ترین اهداف عاشوراییان دو مورد است، یکی بحث کادرسازی و به تعبیری تعلیم وتربیت نیروهای موثر و مولد فرهنگی است، نیروهایی که یکی از ویژگی های شاخص آنها این است که از محیط رنگ نمی پذیرند و در محیطی که قرار می گیرند رنگ می دهند حالا حسب اندازه ی خود، فرد ممکن است در محیط خانواده، محیط کار، مدرسه، دانشگاه و یا در سطح کلان شهر و کشور بتواند رنگ دهد و به جای مصرف کننده، مولد و تولید کننده باشد. این نیروها می توانند هدف دوم عاشوراییان را در موضوع تغییر بحث سبک زندگی دینی دنبال کنند.

باید اندیشه و تفکر عاشوراییان تکثیر شود

-برای مطلع شدن از نظر مخاطبان باید کارمطالعاتی انجام شود، براساس همین هدفی که عرض کردم ما خروجی داشته ایم که شاید خروجی صد در صد نبوده اما آدم های مولد تربیت کرده ایم و به اذعان بعضاً آدم هایی که بیرون از مجموعه هستند عاشوراییان در این موضوع موفق بوده است و توانسته افرادی تربیت کند که اندیشه و تفکر عاشوراییان را در فعالیت فرهنگی محیط های اطرافش جاری و ساری کند علی رغم اینکه خالی از اشکال و علی القاعده صد در صد نبوده و به تعبیری صفر تا ۱۰۰ و نسبی است.

برنامه ریزی راهبردی از مهم ترین فعالیت هاست

-مهم ترین فعالیت بحث برنامه ریزی و مدیریت است. مدیریت یعنی با استفاده از امکانات محدود به شکلی انسانی را تربیت کنیم که حداکثر اهداف محقق شود. افقی که عاشوراییان در حرکت دوم برای خودش تعریف کرده و یکی از مهم ترین برنامه هایی است که باید پیگیری کند بحث برنامه ریزی یا به تعبیری برنامه ریزی راهبردی است که اگر رعایت شود عاشوراییان را به اوج می برد و یا در صورت عدم رعایت به مجموعه ای روزمره تبدیل کند.

- اهدافی که در عاشوراییان تعیین شده  به هم پیوسته و بر هم به صورت جدی اثرگذار است به عنوان نمونه اگر حوزه تعلیم و تربیت ما موفق عمل نکند در منابع انسانی ما اثرگذار است و این دو بر حرکت های اجتماعی که قرار است اتفاق افتد موثر هستند؛ از طرفی اگر بخش منابع انسانی موفق عمل نکند حوزه تعلیم و تربیت هم پیش نمی رود و این دو مهم مبحثی ست که برای عاشوراییان در فرآیند برنامه ریزی مطرح خواهد شد، تأکیید می کنم بر فرآیند که به معنای سیر و چرخه ای است که به صورت خطی نیست بلکه دوار است، پروژه ها طراحی می شود، اجرا می شود، بازخورد گرفته می شود و مجدداً اصلاح و فرآیند شکل می گیرد.

 تأمین نیازهای کادر مجموعه از دغدغه های سند راهبردی ۱۴۰۰

- در بحث تأمین و نیروی انسانی مهم ترین هدف توسعه منابع انسانی به صورت کیفی و کمی است، ما حدود ۱۱۰ باکس داریم که هرکدام از این زیرمجموعه ها نیرو لازم دارد و باید نزدیک به ۲۰۰ نفر افراد توانمند در مجموعه حضور داشته باشند که برای این موضوع راهبردها و راهکارهای زیادی در سند راهبردی تا سال ۱۴۰۰ تبیین شده است. هدف دیگر نگهداشت نیروی انسانی هم هست و اشاره به نیروهای خود مجموعه و هم نیروهای جدیدی که وارد عاشوراییان می شوند دارند. ما باید ریزش هایمان را کم کنیم که بخشی از آنها ناظر بر مسائل سنی، شغلی، ازدواج، سربازی و… دارد و به عنوان نیازهای اصلی کادر مجموعه تعریف می شود در سند راهبردی پیش بینی شده و قطعاً در سال ۹۴ پروژه های قابل توجهی در این زمینه خواهیم داشت.

- اهداف منابع انسانی و تعلیم و تربیت دو هدفی هستند که برای عاشوراییان اولویت دارند و اگر قرار باشد پروژه های مجموعه اجرایی شوند ضریب اهمیت این دو بیشتر خواهد بود. در آینده اهداف تأمین نیازهای کادر که جنبه مهارتی، شخصی، فردی و اجتماعی دارد را پوشش می دهد و اینجاست که مبحث برنامه ریزی خودش را نشان می دهد. هرکدام از این ابعاد در بحث نیروی انسانی باید برنامه ریزی شود وگرنه همه هزینه های منابع انسانی، مالی و اعتباری هدر می رود. بنابراین سند راهبردی باید همه جانبه باشد.

شناخت اطلس فرهنگی کشور حلقه ی وصل عاشوراییان با دیگر مراکز فرهنگی است

-دو هدف ناظر بر توسعه مجموعه است که در سند راهبردی ۱۴۰۰ عاشوراییان پیش بینی شده است. یک هدف گسترش دایره مخاطبین نوجوان مجموعه است که در این زمینه بخش دانش آموزی از سال ۹۴ فعالیت جدی خود را آغاز خواهد کرد. دوم بحث گسترش دایره مخاطبین جوان مجموعه که شامل طلاب و دانشجویان می شود خواهد بود که برنامه های آنان از سال جدید آغاز می شود که دو هدف فوق زیر مجموعه اهداف کوتاه مدت هستند. هدف دیگر تحت عنوان توسعه حوزه ی تأثیر و عملیات مجموعه در سطح کشور است که برای این امر برنامه ریزی شده و راهبردها و راهکارهایی طراحی شده است که زیر مجموعه اهداف بلندمدت عاشوراییان خواهد بود. در این راستا طرح فتح الفتوح و سنگر اجتماعی برای دانشجویان و طوفان هشتم برای دانش آموزان طراحی شد که براساس خروجی این طرح ها برنامه هایی پیش بینی شده است.  در هدف سوم اولین و مهم ترین بحث ما اطلس فرهنگی کشور است. ما باید پیگیر باشیم که شناخت خوبی از وضعیت مراکز و فعالان فرهنگی در مراکز استان ها و شهرهای دوم آنها داشته باشیم و براساس این شناختی که پیدا می کنیم حوزه ی عملیات را تعریف کنیم و نیازها و دغدغه های آنان را با توجه به ظرفیت هایی که در مجموعه داریم مرتفع سازیم مانند تولیدات مکتوب، مجازی، تجربیات و بعضاً برگزاری برنامه هایی مثل سنگر اجتماعی در شهرهای مختلف تا به واسطه ی اجرای این برنامه ها، ارتباط بهتری با فعالان و نیروهای فرهنگی شهرها پیدا کنیم و از طریق آنها عملیات داشته باشیم.

لازمه رصد جریان های فرهنگی، راه اندازی یک پژوهشکده است

-بیشتر نگاهمان در چهار سطح تعلیم و تربیت، هیئت و حوزه ی اجتماعی و مجازی است که در بحث عملیات بیشتر ناظر بر حوزه ی اجتماعی و فضای مجازی هستیم اما در شهر اصفهان از تعلیم و تربیت و هیئت شروع می کنیم و در سطح کشور از فضای مجازی و اجتماعی تا در بلندمدت در شهرهایی که جواب می دهد بتوانیم شعبه های دیگر داشته باشیم. در سندراهبردی ۱۴۰۰ در حوزه ی اجتماعی فعلاً برگزاری جشنواره دانش آموز برتر و نوجوان موفق را داریم که می شود در سطح کشور هم اجرا شود.

مهم ترین رکن برای واکنش نشان دادن عاشوراییان بحث رصد است ما باید به روز و به معنای واقعی روز از اتفاقاتی که در فضای فرهنگی در جریان است چه لایه های رویین و چه لایه های پنهان شناخت داشته باشیم تا بتوانیم برای آنها برنامه ریزی کنیم که لازمه ی آن داشتن یک پژوهشکده است که دائماً مباحث را رصد کند و بازخوردهای مناسب را در برنامه پیش بینی نماید.

+ دیـــدگاه