ثبت دیدگاه

عاشوراییان بر نقطه حساس جامعه دست گذاشته

سردار آقاخانی

سردار آقاخانی

عاشوراییان بر نقطه حساس جامعه دست گذاشته

۲۶ / آبان / ۱۳۹۲ - ۶:۳۶ ق.ظ

باتوجه به اینکه جنابعالی در بحث حوزه فعالیت های فرهنگی هم وارد شده ایدو دارای دغدغه فرهنگی هستید، فکر می کنید مجموعه ای مثل عاشوراییان چقدر می تواند در حوزه فرهنگ در جامعه تأثیر گذار باشد و این فعالیت ها چه میزان برای جوانان اثر گذار است؟

از نظر پلیس قشری که آسیب پذیری بسیار بالایی دارد جوانان هستند، یعنی عاشوراییان بر نقطه حساس جامعه یعنی جوانان دست گذاشته و امشب این جمعی که من دیدم بسیار خوشحال شدم. چرا که این جمع در معرض تهدید هستند. امروزه جوانان ما در معرض تبلیغات مسموم دشمن از جمله تبلیغات فرقه های مختلف، فعالیت های غیر مرتبط با مذهب قرار می گیرند و با توجه به اینکه به این دست مسائل نو گرایش دارند، بیشتر در معرض خطر هستند. عاشوراییان در این بعد در بحث های اجتماعی، با همین کارهای فرهنگی که صورت می گیرد و به صورت نو و تازه است، دغدغه پلیس را کاهش داده است. کار سبک زندگی که امسال شروع شده است انصافاً کار زیبایی است. ما وقتی دفتر زندگی مان را باز می کنیم، ورق اول را که می زنیم می بینیم همین سبک زندگی اشتباه است که باعث خیلی از مشکلات و آسیب ها شده است. اکثر بزهکاری هایی که در جامعه انجام می شود به دلیل نداشتن راه و مسیر است. این مسیر را عاشوراییان به خوبی شروع کرده است. مخصوصاً برای بحث جوانان. من برای اولین بار است که می بینم این کار شروع شده است؛ به قول شهید مطهری امروز یزید زمان اوباما است. ما می گوییم مرگ بر یزید در صورتی که امروزه یزید زمان نتانیاهو و اوباما هستند. خوب اینها بر روی تفکرات جوانان بسیار دارند کار می کنند. به فرض مثال مسیحیت در همین اصفهان بسیار فعال است. یه آمار داشتیم که در عرض دو سه ماه دویست نفر را جذب کرده اند. خوب این آمار بسیار تأسف آور است. عرفان های نوظهور دارند کار می کنند، محافل زیر زمینی دارند کار می کنند ولی کار عاشوراییان یک کار نو است و به درد بخور برای نسل جوان است.

نظرتان درباره پالایش دینی و به روز رسانی دین برای جوانان و نوجوانان از سوی این مجموعه چیست؟

جوانان دیگر بحث های قدیمی و تکراری را بر روی منابر نمی پسندند جوانان به دنبال بحث های نو و تازه هستند، جوان امروزی به دنبال جذابیت و نوگرایی است، همین سکوتی که بر جلسه حاکم است در هنگام سخنرانی این نشان دهنده این است که جوانان علاقه مند هستند به این صحبت ها، این ها کارهای نویی است که بسیار مورد استقبال جوانان قرار می گیرد.

+ دیـــدگاه