ثبت دیدگاه

عاشوراییان منتخب بخش پوسترهای عاشورایی

1

پوستر بیرق هیئت های مذهبی؛

عاشوراییان منتخب بخش پوسترهای عاشورایی

۱۳ / بهمن / ۱۳۹۷ - ۷:۵۰ ب.ظ

اختتامیه هفتمین سوگواره های عاشورایی عکس و پوستر هیئت با تجلیل از نفرات برتر ۲۸ دی ماه ۱۳۹۷ برگزار شد. در این اختتامیه پوستر محرم امسال روضه عاشوراییان، رتبه برتر را در بخش ایده و خلاقیت پوسترهای عاشورایی کسب نمود.
عکس و پوستر، ابزارهای رسانه ای و هنری هستند که در خدمت فرهنگ غنی عاشورا و هیئت قرار گرفته اند. پوستر هیئت، بیرق و شعاری برای تبلیغ حقایق ارزشمند می باشد و همانند گنبد که مهم ترین نماد حرم است، نمای بیرونی هیئت و جلوه گر زیبایی های آن است. مجموعه فرهنگی عاشوراییان نیز که خود را مبلغ مباحث دینی می داند و نوآوری را در مسیر تبلیغات مذهبی شهری فریضه واجب برخود دانسته و از این رو سعی دارد به بهترین نحو این تبلیغات را اجرا نماید.
گفتنی است در اختتامیه سوگواره های عاشورایی که با داوری اساتید برتر گرافیک کشور همچون مسعود نجابتی، محمدعلی کشاورز، جواد پویان، هادی معزی و احمد آقاقلی زاده برگزار شد، ۱۵ پوستر از ۸۲۲ اثر واصله به دبیرخانه به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند که در این میان پوستر ویژه برنامه محرم ۱۳۹۷روضه عاشوراییان با شعار «بی تفاوت ها سقوط می کنند!» و طراحی حامد مغروری، گرافیست اصفهانی رتبه برتر را در بخش پوسترهای عاشورایی کسب کرد.
شایان ذکر است سال گذشته نیز مجموعه فرهنگی عاشوراییان در بخش گرافیک محیطی (دکور) مقام اول جشنواره سوگواره‌های عاشورایی هیئت را کسب نمود.

+ دیـــدگاه