ثبت دیدگاه

نوآوری بخشی از هویت عاشوراییان است

20 nahaei

نوآوری بخشی از هویت عاشوراییان است

۲۵ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸ ق.ظ

از جمله مشخصه های برنامه های عاشوراییان، بهره گیری از گرافیک نوین در تبلیغات نسبتاً وسیع شهری است. با نگاهی به سیر رشد و تکامل تبلیغات مذهبی شهری می توان گفت ابتدا این عاشوراییان بود که برای روضه محرم خود از بیلبوردهای بزرگ در میادین اصلی شهر استفاده کرد. در این بیلبوردها -که هرسال شکل و شمایل متفاوتی می یابند- با محوریت یک شعار واحد، درباره مکان و زمان مراسم و همچنین سخنرانان و مداحان اطلاع رسانی می شود.

از همه اینها که بگذریم عاشوراییان اولین مجموعه فرهنگی بود که با ساخت تیزرها و نماهنگ های خلاقانه و متفاوت، ذائقه نسل جوان و دانش آموزان را در دست می گرفت و آن ها را به یک هیئت مذهبی و مجموعه فرهنگی دعوت می کرد.

در سال های اخیر،  سایر مجموعه های فرهنگی در شهر اصفهان با الگوگیری از مدل های تبلیغی عاشوراییان برای جذب مخاطبان خود از ابزارهای تبلیغی جدید بهره می گیرند. این تشابه رفتار سبب شده بین این مجموعه ها برای بروز خلاقیت و جذابیت عناصر تبلیغاتی (مانند شعار، لوگو، پوستر، بیلبورد و…) فضای رقابتی شکل گیرد، رقابت هایی که همواره یک پای ثابت آن مجموعه فرهنگی عاشوراییان است.

در مجموع می توان گفت عاشوراییان ، نوآوری را در زمینه های مختلف رسالت خود می داند و آن را به جزئی از هویت خود تبدیل کرده است.

+ دیـــدگاه