ثبت دیدگاه

عملکرد موفق دانش آموزان در واحد سمعی بصری عاشوراییان

لطیفی

دانش آموزان بیشتر از حد تصور موفق عمل کردند؛

عملکرد موفق دانش آموزان در واحد سمعی بصری عاشوراییان

۱۸ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۶:۰۶ ب.ظ

واحد سمعی بصری مجموعه فرهنگی عاشوراییان در طول برنامه محرم وظیفه پشتیبانی صوت و تصویر مراسم روضه را بر عهده دارد. در این واحد ۳۶ نفر نیرو حضور دارند که ۱۶ نفر از برادران در بخش های صدا، تصویر، آرشیو و اطلاعات و ۲۰ نفراز خواهران در بخش های صدا و تصویر مشغول فعالیت هستند.

فعالیت های این واحد در بخش تصویر شامل فیلم برداری و پوشش تصویری مراسم، تدوین فیلم ها، ساخت مستند، تیزر و نماهنگ و در بخش صوت صدابرداری مراسم و رساندن محتوای تصویری برای پخش در شبکه های استانی، شبکه های اجتماعی و سایت می باشد. همچنین ساخت وله های صوتی نیز از فعالیت های این واحد است.

وظیفه واحد سمعی بصری پوشش صوتی و تصویری، فیلم برداری، تدوین، ساخت تیزرها و وله های تبلیغاتی پروژه ی کلیه نهادها در مجموعه فرهنگی عاشوراییان است و در برخی ویژه برنامه ها هم اگر ارگان هایی مثل رسانه صداسیما و شهرداری ها جهت پوشش مراسم با واحد سمعی بصری مرتبط می شوند. همچنین پوشش و پشتیبانی محتوایی نهاد مجازی شامل فیلم و صوت در دفتر سمعی بصری آماده و به این نهاد جهت انتشار تحویل داده می شود.

مهرداد لطیفی مسئول واحد سمعی بصری عاشوراییان به خبرنگار عانا گفت: با توجه به رویکرد عاشوراییان در دانش آموز محور بودن فعالیت ها، کلیه اعضا در واحد سمعی بصری برادران به جز نیروهای قدیم که سرتیم اصلی هستند، دانش آموز می باشند که همگی آموزش های لازم را از مدت ها قبل فرا گرفتند و بیشتر از چیزی که تصور داشتیم عملکرد بسیار موفقی داشتند.

فعالیت مستقل تیم صوت خواهران عاشوراییان

وی در خصوص ساخت مستند «نبرد اراده ها» که ثبت تجربیات عاشوراییان در برگزاری روضه ای متفاوت و ارائه به دیگر مجموعه های فرهنگی و هیئت هاست، بیان داشت: رسم بوده که هر ۴-۵ سال اتفاقی در واحد سمعی بصری رقم بخورد. سال های گذشته روایت های فتح ۱ و ۲ ساخته شد که کلیپ های بلندی از کلیت فعالیت ها را به تصویر می کشید. سال گذشته تصمیم بر این شد که یک سطح بالاتر رفته و مستند بسازیم و کامل تر به مستندسازی فعالیت های بپردازیم. سال گذشته برای مستند نبرد اراده ها نزدیک به ۳۰ ساعت راش گرفته شد که در نهایت به ۲۶ دقیقه رسیدیم. در این مستند سعی کردیم پوشش کلی در همه برنامه اتفاق بیفتد و فعالیت همه بخش ها به تصویر کشیده شود. اما بیشتر شامل قسمت هایی بود که فعالیت عملی و یدی داشتند.

بهناز نقیه مسئول واحد سمعی بصری خواهران ضمن ابراز رضایت از عملکرد مثبت دانش آموزان در این بخش گفت: قرار است در همین دهه کلیپ جداگانه ای برای بخش دانش آموزی ساخته شود. همچنین در طول مراسم از غرفه بخش خواهران و فعالیت های آنها عکاسی و فیلم برداری می شود که در نهایت قرار است به صورت مجزا مستندی از فعالیت های خواهران تهیه شود. وی به فعالیت مستقل تیم صوت در بخش خواهران اشاره کرد که صوت سالن جنبی و راهروها، چک کردن بلندگوهای قسمت خواهران در سالن اصلی و همچنین ساخت وله های صوتی قبل از سخنرانی را بر عهده دارند.

+ دیـــدگاه