ثبت دیدگاه

قدرت ابتکار و خلاقیت عاشوراییان بسیار خوب است

دکتر حسن کامران

دکتر کامران

قدرت ابتکار و خلاقیت عاشوراییان بسیار خوب است

۱۷ / آبان / ۱۳۹۲ - ۷:۰۱ ب.ظ

دکتر کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی شب چهارم مجلس عاشوراییان مهمان خیمه حسینی شد.

دکتر کامران یکی از محاسن اجتماع بزرگ عاشوراییان را جوان بودن غالب جمعیت دانست و گفت: «در این فضای تهاجم و غارت فرهنگی و به تعبیر مقام معظم رهبری ناتوی فرهنگی، برای این که جریان شناسی و دشمن شناسی و بصیرت جوانان بیشتر شود، چنین جلساتی به اهداف انقلاب اسلامی کمک می­کند».

نماینده مردم اصفهان ضمن اشاره به این نکته که در آینده همین جوانان مسئولین و مدیران کشور میشوند ادامه داد: «این گونه جلسات چون باعث تقویت بنیه معنوی این افراد میشود، یک حرکت انقلابی و اخلاقی محسوب می شود. نکته دیگر که می توان گفت این است که، بنا به گفته امام خمینی(ره) که فرمودند محرم و صفر را زنده بدارید تا اسلام زنده بماند، در این وضعیتی که ما در منطقه و دنیا داریم، این حرکتی که با زیر ساختی از جوانان دینی هست، می­تواند بسیار  مفید باشد».

ایشان افزودند: «تشکیلاتی از این قبیل باید مراقب باشند که به صاحبان ثروت و قدرت وابسته نشوند و فقط بر اساس منویات مقام معظم رهبری عمل کنند تا خروجی کار این بشود که جوانان یاد بگیرند مسائل را منصفانه نقد کنند، امر به معروف و نهی از منکر که امام حسین (ع) به خاطر آن قیام کردند انجام دهند چون یکی از اهداف محرم همین مسأله است».

دکتر کامران ادامه دادند: «این که جوانان را زیر خیمه اباعبدالله جمع می کنید خیلی خوب است. قدرت ابتکار و خلاقیت عاشوراییان در همه کارها از جمله آرایش بیرونی تبلیغات، کارت های دعوت و … نیز بسیار عالیست».

نماینده مردم اصفهان در قسمت دیگری از صحبت هایشان گفتند: «جوانهای ایران و به خصوص اصفهان خیلی آمادگی دارند. محرم که می شود با توجه به قابلیتش همه می آیند ولی معمولاً بعد از محرم رها میشوند و خوب است برای هر نفر شناسنامه فرهنگی درست کنیم تا مثلاً هر سه ماه بتوانیم بازدهی فعالیت ها برای مخاطبانمان را ارزیابی کنیم».

ایشان در پایان در مورد روند فعالیت های فرهنگی در جامعه گفتند: «کارهای فرهنگی دولتی عقب مانده و چون وابستگی های سیاسی در آنها تأثیر گذار است نمی تواند موفق باشد. نباید با فرهنگ بازی کرد. فعالیت های این مجموعه های مردمی از چنین آفاتی دور بوده برای همین بازدهی آن بهتر است».

+ دیـــدگاه