ثبت دیدگاه

قرآن، علی صامت و علی، قرآن ناطق

3

حجت الاسلام زائری:

قرآن، علی صامت و علی، قرآن ناطق

۲۱ / بهمن / ۱۳۹۷ - ۹:۱۸ ق.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان دومین شب از ویژه برنامه فاطمیه را ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۷ با شعار «بی تفاوت ها سقوط می کنند!»، سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا زائری و مداحی محمد طالبی برگزار کرد.
حجت الاسلام زائری در ابتدای صحبت های خود با اشاره به جایگاه حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: تمام قرآن نسخه مکتوبی است که از حقیقت وجود امیرالمومنین تدوین شده است. جا دارد که به قرآن، علی صامت گفته شود و به وجود حضرت علی علیه السلام قرآن ناطق. همانطور که دستور پیغمبر (ص) این بود که قرآن و امیرالمومنین را با هم حفظ کنید؛ اگر این دو را با هم داشته باشید، گمراه نمی شوید.
وی در ادامه افزود: هرکس در پازل دنیا به اندازه خودش سهیم است. اساساً نگاه و هدف اسلام این است که شما با هم یک هدف را محقق کنید و بی تفاوت نیستم یعنی هرکس در نظام خلقت وظیفه ای دارد، مهم این است که سهم خودم را در این قصه ادا کنم.
همچنین اقامه نماز جماعت، قرائت حدیث کسا و قرآن، شعرخوانی توسط شاعر ناصحی، پخش کلیپ خلاصه سخنرانی شب قبل از دیگر آیتم های این برنامه بود.
شایان ذکر است در حاشیه این مراسم مهدکودک شکوفه های درخت عاشوراییان از اولین شب روضه فاطمیه با حضور۱۴ مربی و برنامه های متنوع هر شب پذیرای ۴۰ کودک بین سنین دو تا ده سال می باشد که با استقبال چشمگیری از سوی مخاطبان برنامه همراه شده است. گفتنی است مراسم سوگواری مجموعه فرهنگی عاشوراییان از ساعت ۱۹:۳۰ در مسجد تکیه، خیابان زاهد برگزار می شود.

+ دیـــدگاه