ثبت دیدگاه

مادر ستارگان مظهر عصمت

photo_2019-03-04_01-14-15

یکشنبه های بهشتی؛

مادر ستارگان مظهر عصمت

۱۱ / اسفند / ۱۳۹۷ - ۱:۱۹ ق.ظ

حجت الاسلام سراجی در ویژه برنامه ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، پنجم اسفندماه ۱۳۹۷ در جمع اهالی بهشت متذکر شد:
یگانه دخت نبی اکرم سلام الله مظهر عصمت است و نبوت و ولایت بدون عصمت بی نتیجه خواهد بود.
سخنران بهشت با اشاره به حدیث قدسی لولاک درباره صدیقه طاهره سلام الله علیها یگانه دخت نبی اکرم صلوات الله علیه گفت: در این حدیث خداوند می فرماید: ای پیغمبر اگر شما نبودی، افلاک را خلق نمی کردیم و اگر امیرالمومنین نبود شما را خلق نمی کردیم و اگر فاطمه زهرا نبود نه شما و نه امیرالمومنین را خلق نمی کردیم. اگر همه یک نور هستند و مرتبه ی کسی بالاتر از دیگری نیست، مراد از این حدیث چیست؟
حجت الاسلام سراجی در پاسخ به شبه ای که مطرح شد، بیان کرد: حضرت محمد خاتم پیامبران و مظهر نبوت است، در تمام عالم و اقوام پیغمبر وجود داشته است و اگر نبوت نبود عالم را خلق نمیشد، مظهر ولایت و امامت سید الاوصیا امیرالمومنین هستند و اگر نبوت بدون امامت بود و هدایت مردم رها میشد، دیگر نبوت معنا نداشت و تکمیل نمیشد، پس امیرالمومنین آفریده شد، حضرت زهرا سلام الله علیها مظهر عصمت هستند و اگر پیامبر و امام معصوم نباشند به گمراهی می روند و مردم نیز منحرف می شوند پس اگر عصمت نبود، نه ولایت و نه نبوت معنا نداشت و به نتیجه نمی رسید. پس این سه بزرگوار برتری شأنی و جایگاهی نسبت به یکدیگر ندارند.
وی اثبات معروفیت حضرت زهرا در آسمانها و بین ملائکه را وجود حدیث کسا خواند و متذکر شد: اهل کسا به واسطه حضرت زهرا سلام الله علیها معرفی می شوند و خداوند در معرفی کسانی که اهل کسا هستند می گوید: فاطمه و پدرش، فاطمه و شوهرش و فرزندانش، همه را با حضرت زهرا معرفی کردند و نکته ظریف دیگر این است که حضرت زهرا بدون واسطه حدیث کسا را نقل می کنند و می فرمایند جبراییل از خدا اینگونه پرسید یعنی ایشان جبراییل را می دیدند.
همچنین متذکر شد: حدیث کسا را زیاد بخوانید در آخر این حدیث پیامبر و و امیرالمومنین قسم می خورند که شیعه ما رستگار است و جمعی از شیعیان ما نیستند که دور هم جمع شوند، هم و غمی داشته باشند و این حدیث را بخوانند و خداوند هم و غم آنها را برطرف ننماید. نکته این است که فرمودند جمعی از شیعیان یعنی شرط حدیث کسا برای تکمیل بودن حضور حداقل ۵ نفر برای قرائت است. اگر در خانه حدیث کسا را ختم می کنید حداقل ۵ نفر باشید تا به این واسطه دعای شما مستجاب شود.
حجت الاسلام سراجی در پایان سخنرانی گفت: قرآن در مورد حضرت مریم می فرماید: ای مریم، خدا تو را نسا عالم برگزید، پس سیده نسا عالمین مریم است یا حضرت فاطمه سلام الله علیها؟ از امام صادق علیه السلام سوال کردند: در قرآن حضرت مریم سیده نسا عالمین معرفی شده ولی حضرت زهرا سیده نسا عالمین هستند چگونه؟ ایشان در جواب گفتند: حضرت مریم سیده نسا عالمین در زمان خودشان هستند ولی حضرت زهرا اولین و آخرین سیده نسا عالمین هستند و به استناد حدیث کسا ایشان برتری و فضیلت دارند.
گفتنی است این ویژه برنامه با مولودی خوانی پرشور حاج محمد یزدخواستی به پایان رسید.

+ دیـــدگاه