ثبت دیدگاه

مناطق محروم زیر سایه خورشید

زیر سایه خورشید

اصفهان میزبان کاروان های آستان قدس رضوی؛

مناطق محروم زیر سایه خورشید

۰۸ / مرداد / ۱۳۹۷ - ۲:۱۸ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان در سومین سال میزبانی خود برای اولین بار همراه دو کاروان، «یازدهمین زیرسایه خورشید» را در دهه کرامت برگزار کرد، هر یک از این کاروان ها شامل یک مبلغ، یک مداح و دو خادم بود که به همین علت گستردگی حضور این کاروان ها در استان اصفهان و عملکردشان نسبت به سال های قبل بهتر بود؛ به خصوص حضور در مناطق محروم و روستاها که از رویکردهای جدید کاروان زیر سایه خورشید محسوب می شد.
این کاروان ها در ۲۶ شهرستان استان اصفهان شامل شهرضا، دهاقان، خمینی شهر، درچه، حبیب آباد، کمشچه، دولت آباد، طالخونچه، فریدن و… حضور یافتند و در بیش از ۲۰۰ نقطه از استان اصفهان برنامه اجرا کردند که شاخص ترین این برنامه ها جشن کودکان سرطانی بود که بازخورد کشوری داشت. همچنین عیادت از بیماران بیمارستان های کودکان امام حسین علیه السلام، سوانح سوختگی و صدوقی، شرکت در برنامه تلویزیونی زنده رود اصفهان، برگزاری جشن های پرشور در مناطق محروم، روستاها و حرم شاه رضا که با استقبال ۵۰۰۰ نفری مردم مواجه شد از دیگر برنامه های امسال بود.
سید حسام الدین همراه مدیر اجرایی زیرسایه خورشید درباره دستاورد برگزاری این جشن ها و دیدارها برای مناطق محروم و شهرستان های کوچک گفت: شناسایی افراد بی بضاعت که به هر علتی سال های زیادی آرزوی زیارت امام رضا علیه السلام را داشتند؛ به همت خیرین، کمیته امداد و آستان قدس رضوی انجام شد که به زودی این افراد به سفر مشهد مقدس اعزام می شوند، علاوه بر این زیارت از راه دور و ملاقات با خدام، پرچم متبرک حرم و دریافت تبرکی ها اتفاقات خوبی را برای اهالی این مناطق رقم زد و امید، نشاط و حال و هوای معنوی را برای آن ها ایجاد نمود. همچنین گرفتن رضایت از خانواده مقتول برای یک زندانی در شهرضا نیز اتفاق ویژه ای بود که در دوسال اخیر به برکت حضور و وساطت خدام رخ داد.
رتبه دوم اصفهان در بین مخاطبین زیر سایه خورشید
مدیر اجرایی زیرسایه خورشید با اشاره به طرح #۸* که دو سال است در دهه کرامت به صورت کشوری در حال اجراست، عنوان کرد: مبنای این طرح مشخص شدن مخاطبان زیرسایه خورشید است که طبق بررسی تعداد مخاطبین، استان اصفهان سال گذشته با بیشترین تعداد نفرات در رتبه اول و امسال در رتبه دوم قرار گرفت. مخاطبین با شماره گیری این طرح و انتخاب گزینه زیر سایه خورشید و وارد نمودن مشخصات خود در قرعه کشی شرکت می کردند. در این قرعه کشی به ۸۸ نفر به همراه چهار نفر سفر زیارتی مشهد مقدس اهدا می شد و به ۸۸۸ نفر ژتون غذای حرم امام رضا علیه السلام تعلق می گرفت.
اتفاق ویژه ی امسال نشست خبری کاروان زیر سایه خورشید و مجموعه فرهنگی عاشوراییان با اصحاب رسانه بود، سید حسام الدین همراه، هدف از این نشست را تعیین خط مشی زیر سایه خورشید دانست و بیان کرد: در این نشست حجت الاسلام فلاح به عنوان مدیر کاروان از برگزاری یازدهمین سال زیر سایه خورشید که به صورت کشوری توسط آستان قدس در دهه کرامت برگزار می شود، توضیحاتی را بازگو کرد و سید حمیدرضا همراه مدیر مجموعه فرهنگی عاشوراییان گزارشی از برنامه های این مجموعه فرهنگی در دو سال اخیر و رویکردهای آن ارائه داد و بنده به عنوان مدیر اجرایی این کاروان گزارشی از روز برگزاری جشن ها، دیدارها و ملاقات ها عنوان کردم. به همین ترتیب خبرنگاران از برنامه این دو کاروان جهت تهیه گزارش باخبر بودند.
گفتنی است از مراسمات ویژه امسال برگزاری اختتامیه جشنواره «خورشید ولایت» در هیئت دانش آموزی مجموعه فرهنگی عاشوراییان با حضور خدام بود که استان اصفهان بالاترین تعداد دانش آموز شرکت کننده در جشنواره را نسبت به سایر استان ها داشت.

+ دیـــدگاه