ثبت دیدگاه

میزبانی مادران از خادمان اباعبدالله

شب هفتم محرم 97 (55)

لقمه های مهربانی؛

میزبانی مادران از خادمان اباعبدالله

۰۵ / مهر / ۱۳۹۷ - ۸:۵۲ ق.ظ

قسمت تدارکات عاشوراییان مسئولیت دم نوش خانه، توزیع آب، شام عزاداران و تغذیه خادمان را در دو بخش خواهران و برادران به عهده دارد.

در قسمت تدارکات برادران ده نفر در دمنوش خانه و ۱۲نفر در قسمت های دیگر مشغول فعالیت هستند و در قسمت خواهران نیز ۱۰ نفر مسئول پذیرایی از میهمانان خیمه عاشوراییان هستند.

گفتنی است فعالیت بخش تدارکات مختص به یازده شب عزاداری نبوده است، روح الله شکل آبادی مسئول بخش تدارکات قسمت آقایان در این باره تصریح کرد: طرح «میزبانی مادرانه» از سال های گذشته جهت پذیرایی از خادمین روضه از چهل روز مانده به محرم عملی می شود که بخش تدارکات عهده دار پذیرایی در وعده های ناهار و شام و گاه صبحانه از خادمان است که بعضا خانواده ها بانی صفر تا صد تهیه مواد اولیه و پخت آن می شوند و یا فقط عهده دار طبخ آن هستند. در این طرح می شوند و طی این شب ها حدود ۱۸۰۰ پرس غذا در بین خادمین توزیع شده است.

شکل آبادی افزود: امسال بحث مهم ارائه دمنوش را که در راستای اصلاح سبک زندگی دینی است ادامه دادیم که چندین سال است جایگزین چایی شده و در غرفه ی دمنوش خانه با دمنوش های به، سیب، به لیمو و بادرنجوبه از میهمانان اباعبدلله در استکان های شیشه ای به جای یک بار مصرف پذیرایی کردیم. همچنین آمار ارائه دمنوش ها از دو هزار نفر شروع شد تا اینکه در شب های پایانی به شش هزار نفر می رسد.

+ دیـــدگاه